بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد رایا میکاپ / رایا کازمتیک کاملا محفوظ می باشد

تفاوت و شباهت آبرسان و مرطوب کننده پوست 

تفاوت و شباهت آبرسان و مرطوب کننده پوست 
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/11/09 1 نظر

امروزه اهمیت رسیدگی  به پوست برای همه ی افراد اعم از خانم و آقا مهم بوده و تفاوتی ندارد و تقریبا همه ی افراد از کوچک تا بزرگ از انواع کرم های آبرسان و مرطوب استفاده می کنند، از ویژگی های اصلی پوست هر فرد مرطوب و نرم بودن آن است و وجود رطوبت در پوست اهمیت بسزایی در حفظ متابولیسم ، خواص ظاهری و فیزیکی دارد و در نهایت باعث ایفای نقش حفاظتی پوست می شود. برخی از شرایط نامتعادل مانند گرما، سرما، شوینده های نامناسب پوست، اشعه های مضر، آلاینده های موجود در هوا و غیره باعث به وجود آمدن آسیب در پوست می شود و یکی از عواملی که باعث  لطیف و نرمی پوست می شود رساندن رطوبت مورد نیاز به پوست است.

عملکرد کرم آبرسان و مرطوب کننده پوست

کرم های آبرسان و مرطوب کننده ها محصولات موضعی هستند که باعث تقویت ، درمان و حفاظت از پوست در برابر عوامل خارجی می شوند و از آن جایی که 30٪ پوست انسان از چربی و آب است پس اگر پوست از حد مجاز مقدار بیشتری رطوبت و چربی از دست بدهد خشک و شکننده می شود و شادابی آن از بین می رود. پس استفاده از محصولاتی برای حفظ رطوبت و نرمی پوست ضروری است.

برای داشتن پوست سالم و مرطوب چه کنیم؟

برای داشتن پوست خوب انجام کارهای ذیل ضروری است:

•    نور آفتاب: اگر پوست انسان همواره در معرض نور خورشید قرار بگیرد دچار لک و تیرگی میشود و حتی ممکن است اشعه های فرابنفش خورشید باعث بروز مشکلاتی اعم از سرطان پوست شود. بنابراین لازم است از پوست  با استفاده از ضد آفتاب محافظت شود.
•    تغذیه: هر فرد باید روزانه به مقدار 8 تا 10 لیوان آب مصرف کند و از میوه ها و سبزیجات استفاده نماید که به عنوان آنتی اکسیدان های طبیعی از پوست محافظت می کنند و همچنین توصیه می شود به جای استفاده از مکمل ها و قرص های ویتامین از میوه و سبزیجات طبیعی استفاده شود.
•    استراحت و نداشتن استرس: دور کردن استرس از خود و داشتن خواب کافی که برای یک فرد بزرگسال روزانه بین 7 تا 8 ساعت است مناسب بوده و در صورتی که این موارد تامین نشود باعث عوارضی مانند: از بین رفتن شادابی پوست شده و عوارضی مانند خشکی و چین و چروک در پوست را به ارمغان خواهد آورد.
•    خشکی پوست : افرادی که در مناطق سرد و خشک زندگی می کنند نسبت به سایر افراد بیش تر باید از پوست خود مراقبت کنند تا دچار پیری زود رس و چین و چروک در پوست خود نشوند. بهتر است استفاده از انواع مرطوب کننده و آبرسان را در روتین روزانه مراقبت از پوست قرار دهند.

تفاوت و شباهت آبرسان و مرطوب کننده پوست چیست

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

افراد زیادی تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده را نمی دانند  و در انتخاب کردن دچار مشکل می شوند بدین ترتیب قبل از این که به تفاوت  و شباهت و نحوه ی عملکرد کرم آبرسان و مرطوب کننده بپردازیم ابتدا هر کدام را تعریف می کنیم.

 آبرسان چیست؟

کرم های آبرسان دارای ترکیبات هموکتانت (Humectants ) مانند گلیسیرین و هیالورونیک اسید می باشند ، که آب را از هوا جذب و در سطح پوست نگه می دارند و کرم های آبرسان بسیار سبک بوده و دارای چربی کمی می باشند  که برای پوست های دی هیدراته یا کم آب مفید هستند. هموکتانت ها جزو ترکیب هایی هستند که رطوبت را جذب می کنند و لازم به ذکر  است که نحوه ی عملکرد هموکتانتی ها در آبرسانی  ممکن است متفاوت باشد، وظیفه ی کرم های آبرسان در مرحله ی اول تقویت پوست است و در مراحل بعدی باعث تحریک بافت های کلاژن ساز پوست می شوند و از ایجاد چین و چروک پوست و پیری در آن جلوگیری می کنند.

مرطوب کننده چیست؟

کرم های مرطوب کننده از پایه های روغنی مانند وازلین و روغن های معدنی و مواد پوشاننده ( Occlusive ) و از نرم کننده ها مانند استرم ها و روغن های گیاهی تهیه شده اند و برای پوست های خشک و فاقد چربی کاربرد دارند و ماهیت شان به صورتی است که باعث ایجاد سد محافظتی شده و مانع از خارج شدن رطوبت از پوست می شوند.

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده در چیست؟

بیشتر افراد کرم آبرسان و مرطوب کننده را به اشتباه یکسان دانسته  و تفاوت را فقط در نام می دانند و به تولید کننده هایشان ربط می دهند ولی در واقعیت این امر نادرست بوده است و هم کرم مرطوب کننده (Moisturizer ) و هم کرم آبرسان ( Hydrator ) برای حفظ لطیفی و نرمی پوست است اما  در ترکیبات شان که ذکر شده متفاوت است. تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده در چگونگی تامین نیاز های پوست است .پوست هایی که بیش از اندازه خشک هستند نشان دهنده ی کمبود رطوبت در پوست است و هر دو مورد آبرسان و مرطوب کننده برایشان کاربردی می باشد  که باعث لطافت و نرمی پوست می شود.

تفاوت و شباهت آبرسان و مرطوب کننده پوست چیست

پوست  به کرم آبرسان یا کرم مرطوب کننده نیازمند است؟

 لازم است بدانید اگر پوست خشک بوده و پوسته ریزی دارد، یعنی چربی پوست به کمترین حد خود رسیده و نیاز به کرم آبرسان دارد. ولی اگر پوست خشک است و آب از منافذ پوست صورت خارج و به سرعت تبخیر می شود استفاده از کرم آبرسان تنها باعث نرمی پوست خواهد شد و برای این که نرمی پوست باقی بماند باید روغن یا چربی طبیعی استفاده شود و اگر رطوبت پوست از بین میرود، این امر به دلیل کمبود چربی پوست است که لطیفی و نرمی پوست را کاهش می دهد و باعث خشکی تدریجی پوست می شود.

در نتیجه کرم آبرسان از خشک شدن حداکثری جلوگیری کرده و در صورت کمبود این مورد پوسته و ترک های کوچکی در سطح  پوست نمایان می شود و لطیفی و نرمی پوست از بین می رود، می توان گفت لایه چربی سطح پوست قسمتی است که رطوبت پوست را تامین می کند و کرم مرطوب کننده  به حفظ و تقویت این لایه ی چربی کمک می کند در حالی که کرم آبرسان به لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و به سلول ها مقدار رطوبت مورد نیاز را می رساند و به همین دلیل کرم های آبرسان را در دسته ی ترمیم کننده ی پوست و کرم های مرطوب کننده را در دسته ی محصولات مراقبت کننده ی پوست طبقه بندی می کنند و کرم های مرطوب کننده دارای درصد بیشتری چربی هستند و به همین دلیل در هنگام استفاده احساس می شود که زمان جذب نسبت به کرم های آبرسان دیرتر می باشد. و کرم های مرطوب کننده حداقل تا 25٪ و کرم های آبرسان حداکثر تا 25٪ چربی دارند و عموما در کرم های مرطوب کننده  از روغن هایی مانند شی باتر، روغن جوجوبا و روغن نارگیل استفاده شده است در حالی که در کرم های آبرسان از آلوئه ورا و موم عسل استفاده شده است.

شباهت  آبرسان و مرطوب کننده در چیست؟

در مورد شباهت کرم آبرسان و مرطوب کننده لازم به ذکر است که هر دو برای حفاظت و نرمی و لطافت پوست بوده و استفاده از آن ها برای جلوگیری از پیری زود رس و جلوگیری از چین و چروک امری ضروری و لازم است.

نحوه استفاده از کرم آبرسان پوست چگونه است؟

برای استفاده از کرم آبرسان باید ابتدا پوست صورت را با یک ماده شوینده ی مناسب شست و شو داده و هم چنین دقت شود از آب گرم برای شست و شو استفاده نشود چون خشکی پوست را افزایش داده و بعد از شستن پوست با یک دستمال کاغذی و یا یک پارچه کتان سفید سطح پوست  خشک شود و نباید از حوله استفاده شود چون حوله حداکثر میزان میکروب و باکتری را به خود جذب می کند، دقت شود مقداری  از کرم آبرسان را روی دست گذاشته و به صورت ضربه ی آرام به پوست زده شود و به صورت دورانی  روی پوست پخش شود تا سریعتر جذب شود.

تفاوت و شباهت آبرسان و مرطوب کننده پوست چیست

نحوه استفاده از کرم مرطوب کننده  پوست چگونه است؟

برای استفاده از کرم مرطوب کننده باید پوست را شست و شو داده  و هنگامی که مقداری  رطوبت دارد از مرطوب کننده استفاده شود و به آرامی روی پوست پخش شده ماساژ داده شود ، حرکت دورانی توصیه نمی شود چون ممکن است باعث ایجاد حساسیت پوستی شود.

آیا میتوان از کرم مرطوب کننده و کرم آبرسان به صورت همزمان روی پوست استفاده کرد؟

در صورت پوسته ریزی و خشکی و تیزی پوست باید از کرم مرطوب کننده استفاده شود و در صورت کدری پوست و هنگام ظاهر شدن خطوط چین و چروک ریز باید از کرم آبرسان استفاده گردد و استفاده ی همزمان این دو محصول باهم ضرری ندارد.

انتخاب کرم مرطوب کننده یا آبرسان برای روتین پوستی

 برای محافظت از سلامتی پوست باید از کرم آبرسان یا کرم مرطوب کننده کمک گرفته شود و به طور روزانه در روتین قرار دادا شود. استفاده از این کرم ها برای تیپ های پوست مختلف است که در زیر به آن می پردازیم:

•    پوست خشک: پوست خشک نسبت به پوست مختلط و چرب به آبرسانی بیشتری نیازمند است و می توان گفت از هر دوی آن ها باید به صورت یکسان استفاده شود و استفاده از این محصولات برای حفظ لطافت و نرمی پوست کمک فراوانی می کند.

•    پوست مختلط: انتخاب کرم مرطوب کننده و آبرسان مناسب برای پوست مختلط کار بسیار سختی است و لازم است در هنگام استفاده از کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده برای پوست مختلط احتیاط گردد و برای ناحیه های چانه و گونه ها که خشک هستند از مرطوب کننده و برای نواحی بینی و پیشانی از آبرسان استفاده شود و دوبار در هفته از هر کدام این محصولات به اندازه کافی مصرف شود.

•    پوست چرب:  پوست چرب به نسبت پوست مختلط و خشک به مقدار کمتری مرطوب کننده و آبرسان نیاز دارد و لازم است به صورت هفتگی از کرم های آبرسان برای پوست چرب استفاده شود و در هنگام استفاده از کرم آبرسان و مرطوب کننده زیاده روی نشود و از گرم هایی که چربی شان کنند شده است استفاده گردد.

بهترین سن برای استفاده از کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده چه زمانی است؟

با توجه به تحقیقاتی که محققان انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که افراد بعد از گذشت از سن 30 سالگی پوست شان رطوبت و نرمی کافی را نداشته و دچار چین و چروک و پیری می شود و به سرعت چروکیده و خشک می شود ولی امروزه با توجه به کرم های آبرسان و مرطوب کننده می توان پوست را هیدراته و کرم و مرطوب نگه داشت و از به وجود آمده چروک و پیری زود رس پوست جلوگیری کرد.

تفاوت و شباهت آبرسان و مرطوب کننده پوست چیست

فواید کرم آبرسان پوست 

با توجه به توضیحات فوق کرم آبرسان پوست برای لایه محافظت از لایه ی اولیه ی پوست است ، و دارای فوایدی است که عبارت اند از:

● حفظ آب لایه سطحی پوست
● آبرسانی پوست تیرگی   لک‌ها را کاهش می دهد
● کرم آبرسان پوست به جوانی پوست کمک می کند
● کم کردن خط های ریز و لک های خشک 
● کرم آبرسان پوست باعث کاهش چروک می شود.
● باعث بیشتر شدن  آب لایه سطحی پوست با استفاده از کرم آبرسان 
● کرم آبرسان پوستی لطیف و نرم و سالم و درخشان را به شما عطا می کند
● باعث تغذیه پوست با یک لایه حفاظتی برای ایجاد سد در برابر اشعه ها و غیره  از خاصیت بی نظیر کرم آبرسان پوست  است.
فواید کرم مرطوب کننده پوست:
● جوان کننده ی پوست
● درمان خشکی پوست
● جلوگیری از جوش و لک
● افزایش دهنده ی رطوبت پوست و محافظت
● دارای مواد مغذی برای پوست
● خاصیت آنتی اکسیدان و ضد سرطان
● کاهش ضرر های استفاده ی دائمی از لوازم آرایشی

خرید کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده اورجینال خارجی

ما در تیم رایا میکاپ سعی بر این داشته ایم تا با واردات محصولات اورجینال و اصل، بدون واسطه و با خرید محصولات از نمایندگی های برند های معتبر در کشورهای اروپایی و آمریکایی محصولی صد در صد اورجینال را بدست مصرف کننده برسانیم تا ضمن استفاده از انواع مرطوب کننده یا آبرسان از لذت تاثیر گذاری آن بهتره مند شده و کوچکترین آسیبی به پوست خود وارد نکند. در صورت تمایل میتوانید بر روی انواع کرم مرطوب کننده و آبرسان کلیک کنید.

نظرات

ثریا
۰۰
پاسخممنون بابت مقالات و اطلاعاتتون اینمطالی مارو در انتخاب محصول مورد نظرمون خیلی کمک میکنن
captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات