بستن

بنر هدر دسکتاپ
بنر هدر موبایل

6 روش شگفت انگیز برای جلوگیری از لک و انتقال رژ لب روی لباس و عینک و لیوان

6 روش شگفت انگیز برای جلوگیری از لک و انتقال رژ لب روی لباس و عینک و لیوان
چکیده این مطلب : انتشار : 1403/01/08 0 نظر

داشتن لب هایی زیبا می تواند هر آرایشی را خیره کننده و جذاب جلوه دهد. اما مشکل زمانی شروع می شود که لکه های رژلبتان روی یقه پیراهن، عینک، لیوان و ... باقی بماند. در این زمان چگونه می توانید آثار رژ لب را از روی لباس خود پاک کنید؟ متاسفانه گاهی هر چقدر هم مراقب باشید، یک لمس کوچک هم ممکن است رنگ رژ را به لباس منتقل کند. همچنین لازم به ذکر است که بیشتر رژلب ها باعث انتقال رنگ می شوند. در این مقاله به معرفی روش هایی برای جلوگیری از انتقال رژ لب به لباس پرداخته ایم. با بکارگیری این نکات مفید و موثر دیگر از لکه های رژ لب شکایتی ندارید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

شش راه برای جلوگیری از انتقال رژلب 

در این بخش 6 روش عالی برای جلوگیری از انتقال رژ لب بیان می کنیم که نتایجی حیرت انگیز دارند. با یادگیری آن ها، دیگر شما می دانید که چگونه آرایش لب خود را تغییر داده و یک رژلب ضد لک را تجربه کنید. بنابراین، اجازه دهید بدون مقدمه و مستقیماً به سراغ این 6 نکته شگفت انگیز برای مقاوم کردن رنگ لب های شما برویم. 

1.    استفاده از خط لب 

یکی از راه های عالی برای برجسته کردن لب هایتان، استفاده از خط لب قبل از رژ لب است. اما این مرحله، از انتقال رژ لب شما نیز جلوگیری می کند. فرمول خط لب ها معمولاً کمی خشک است و فرمول کرمی رژ لب شما را حفظ می کند. به همین خاطر از انتقال رنگ آن جلوگیری می نماید. خط لب فرم ظاهری لب های شما را برجسته کرده و باعث ایجاد عمق بیشتر می شود. همچنین رنگ روی لبتان را در جای خود نگه می دارد تا آرایش لب های مقاوم در برابر انتقال با ماندگاری بالا داشته باشد. بنابراین برای جلوگیری از انتقال رژ لب می توانید از خط لب استفاده کنید. به این صورت که قبل از زدن رژ لب، از خط لب روی لب هایتان استفاده کنید. این کار باعث افزایش دوام رژ لب شما شده و در صورت تماس، از بین نخواهد رفت.

6 روش شگفت انگیز برای جلوگیری از لک و انتقال رژ لب روی لباس و عینک و لیوان

2.    استفاده از پرایمر لب 

استفاده از پرایمر لب روشی دیگر برای جلوگیری از انتقال رژ لب است. اگر می خواهید رنگ رژلب شما بدون عیب و نقص روی آن بچسبد، ابتدا باید از پرایمر روی لب استفاده کنید. پرایمر لب با ایجاد یک پایه یکنواخت و بی عیب به آماده سازی لب های شما کمک می کند. ترکیبات موجود در فرمول پرایمر لب همچنین باعث افزایش دوام رژ لب های شما و همچنین جلوگیری از انتقال آن به لباس و لیوان می شود. بسیاری از میکاپ آرتیست ها از پرایمر لب به عنوان اولین قدم در آرایش لب خود استفاده می کنند. این محصول به عنوان زیرسازی رژ لب استفاده شده و پایه زیبایی برای رنگدانه های آن است. پرایمر لب باعث می شود رژ لب شما بدون لک و انتقال باقی بماند. از طرفی دیگر لب های شما را در طول روز صاف و نرم و هیدراته نگه می دارد.

3.    استفاده از کاغذهای جاذب بلات یا دستمال کاغذی

به یاد داشته باشید که پاک کردن یک لایه اضافی رژلب با کاغذهای بلات، رنگ آن را مقاوم می کند. در واقع همانطور که برای کمک به جلوگیری از پخش شدن و تنظیم مجدد آرایش خود به کاغذهای جذب کننده روغن یا همان کاغذ بلات نیاز دارید، استفاده از ان روی رژ لب نیز به جلوگیری از تغییر فرمول آن کمک می کند. شما همچنین می توانید با یک دستمال نیز این کار را انجام دهید. بنابراین یک لایه نازک از رژ لب روی لب هایتان بزنید. یک دستمال کاغذی تمیز بردارید و به ارامی سطح لب هایتان را پاک کنید. سپس یک لایه دیگر از رژ لب خود را اعمال کنید تا جلوه آن را کامل نمایید. لذا در این روش باید قبل از استفاده از یک لایه دیگر، رژ لب خود را به آرامی پاک کنید تا محصول اضافی حذف شود. تنها چیزی که برای این ترفند باید به خاطر داشته باشید این است که از فشار شدید دستمال روی لب خودداری کنید. زیرا با این کار ممکن است رژ لبتان به طور کامل پاک شود. برای از بین بردن رژ لب اضافی یا برق لب، یک دستمال کاغذی تا شده یا کاغذ بلات را بین لب های خود نگه دارید و لب ها را به هم نزدیک کنید. این کار نیاز به هیچ فشار یا کششی روی لب ندارد. 

6 روش شگفت انگیز برای جلوگیری از لک و انتقال رژ لب روی لباس و عینک و لیوان

4.    استفاده از پودر آرایشی روی لب

این ترفند یکی دیگر از راه های ساده و در عین حال موثر دیگر برای قفل کردن رنگ رژ لب های شماست. پس از استفاده از رژلب، پودر فشرده یا پودر شل شفاف مورد علاقه خود را با یک براش بزرگ بردارید. آن را روی تمام لب هایتان بزنید تا رژ لبتان یکدست شود. سپس دوباره یک لایه دیگر رژ لب بزنید و کار را تمام کنید. همچنین در یک ترفند عالی می توانید از رژگونه ای مطابق با رژ لب خود استفاده کرده و آن را روی رژلبتان بزنید تا هماهنگ شوند. فرمول پودری محصولات به کاهش رطوبت اضافی رژ لب که تنها دلیل انتقال آن است، کمک می کند. 

همچنین بهتر است از خوردن غذاهای چرب یا روغنی خودداری کنید. زیرا روغن موجود در آنها می تواند رنگدانه های رژ لب را حل کرده و به شدت قابل انتقال باشد. اگر غذای چربی می خورید، باید لب هایتان را پاک کنید و رژ لبتان را دوباره بزنید. سپس مجددا آن را با استفاده از پودر فیکس کنید تا هر چیزی را که لمس می کند رنگی نکند. بنابراین یک پودر فشرده می تواند به استحکام و ماندگاری طولانی مدت رژ لب شما کمک زیادی کند. 

5.    استفاده از کرمپودر 

درست همانطور که خط لب به دوام و نگه داشتن رژ لب کمک می کند، استفاده از کرمپودر و ترکیب آن با پودر فشرده به آماده سازی لب های شما برای استفاده از رژ لب کمک می کند. این کار باعث ایجاد یک پایه صاف و یکنواخت روی لب ها می شود. همچنین از انتقال رژ لب ها از خط لب جلوگیری می کند. یک لایه نازک کرم پودر، لب هایتان را آماده می کند و رژ لب شما را بدون هیچ انتقالی ثابت نگه می دارد. 

6.    لایه برداری لب ها 

لایه برداری لب برای جلوگیری از انتقال لکه های رژ لب روی لباس و ظروف، یک اقدام بسیار موثر است. پاکسازی منظم پوست های مرده نه تنها لب های شما را نرم و لطیف و خوشرنگ نگه می‌دارد، بلکه یک سطح صاف تر را برای استفاده از رژ لب ایجاد می کند. برای این منظور می توانید یک لایه بردار خانگی ساده که شامل ترکیب شکر و عسل یا روغن زیتون است، تهیه کنید. این ترکیب در از بین بردن ملایم پوست های خشک و پوسته پوسته شده لب ها معجزه می کند. این مخلوط را به آرامی و با حرکات دایره ای روی لب های خود ماساژ دهید. سپس بعد از 5 تا 10 دقیقه لب هایتان را بشویید تا سطح صاف تری نمایان شود. با از بین بردن زبری و خشکی پوست لب ها، رژ لب به طور یکدستی روی آن می نشیند و احتمال لک و انتقال را کاهش می دهد. این روش مراقبت از لب نه تنها سلامت لب را حفظ می کند، بلکه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر این لک های مزاحم ناشی از انتقال رنگ رژ عمل می کند. 

ترفندهای کاربردی برای پاک کردن لک رژلب از روی لباس و وسایل مختلف 

برای بسیاری از ما پیش آمده که لک رژلبمان روی لباس، لیوان، عینک و سایر لوازم باقی مانده است. گاهی اوقات پاک کردن این لک ها کمی سخت بوده و نیاز به ترفند موثرتری دارد. در این بخش چند نکته کاربردی را به شما پیشنهاد می کنیم.

- یکی از موادی که می تواند لکه های رژ لب را از بین ببرد، سرکه است. دو فنجان آب گرم را با یک قاشق غذاخوری مواد شوینده و سرکه سفید مقطر مخلوط کنید. یک پارچه تمیز را به محلول آغشته کنید و آن را روی ناحیه لکه شده بکشید. بگذارید این محصول به مدت 10-15 دقیقه روی ان بماند. حال پارچه تمیز دیگری را در آب معمولی آغشته کنید تا لکه تمیز شود. سپس از یک دستمال کاغذی برای خشک کردن آن استفاده کنید. از مواد جاذب برای جذب مایع اضافی و جلوگیری از پخش شدن آن نیز استفاده نمایید. 
- استفاده از الکل نیز می تواند در از بین بردن لکه رژ لب از روی پارچه موثر باشد. همچنین ضد عفونی کننده دست هم می تواند لکه های رژ لب را به خصوص از روی پارچه پاک کنند.
- اسپری مو ممکن است روش فوق العاده موثری برای از بین بردن لکه های رژ لب نباشد. با این حال، می تواند یک راه حل سریع باشد. بنابراین آن را روی پارچه لکه دار اسپری کنید و اجازه دهید 10-15 دقیقه بماند. سپس با یک پارچه تمیز روی آن بکشید و پاک کنید. پس از آن معمولا با شستن آن لباس طبق معمول، باید لک ها پاک شوند. 
- بهترین روش لکه بر رژ لب از روی لباس به نوع پارچه آن بستگی دارد. محصولات مختلفی می توانند در از بین بردن لکه ها موثر باشند. اما بهتر است که محصولات را مطابق دستورالعمل ها استفاده کنید. 
- لکه های رژلب ممکن است به سختی از روی پارچه های ظریفی که نیاز به مراقبت ویژه دارند، پاک شود. لذا بهتر است این پارچه ها را به یک خشکشویی حرفه ای ببرید و به آنها اجازه دهید فرآیند مناسب از بین بردن لکه را انجام دهند.
- برای از بین بردن اثر رژ و برق لب از روی اثاثه یا لوازم داخلی منزل، می توانید محلولی از آب گرم و صابون ظرفشویی را مخلوط کنید. سپس از یک پارچه تمیز برای پاک کردن لکه با این محلول استفاده کنید. در آخر محل را با آب بشویید و با یک حوله تمیز خشک کنید. 
- برای پاک کردن لک رژ و برق لب از روی فرش، می توانید مقدار کمی الکل را روی یک پارچه تمیز ریخته و لکه را پاک کنید. این کار را تا زمانی که لک از بین برود، تکرار کنید. سپس محل را با آب بشویید. 

6 روش شگفت انگیز برای جلوگیری از لک و انتقال رژ لب روی لباس و عینک و لیوان

سخن نهایی 

اکثر رژ لب های براق و کرمی باعث ایجاد لک و انتقال می شوند. با این حال، اگر لب های خود را به درستی آماده کنید، به راحتی می توانید آنها را ضد انتقال سازید. در این مقاله 5 راهکار موثر که می تواند رژ لب معمولی شما را به یک رژلب مقاوم در برابر انتقال تبدیل کند را به شما اموزش داده ایم. این ترفندها باعث دوام طولانی تر رژلب شده و کمک می کند تا زمان زیادی بطور ثابت روی لبتان بماند. بنابراین با این راهنما در مورد نحوه جلوگیری از لک شدن رژ لب، روزهای نگرانی شما به پایان رسیده است. لذا بدون نگرانی به سراغ آرایش لب های خیره کننده بروید. رنگ لبی را که دوست دارید استفاده کنید. اگر می خواهید کمی برق لب به آن اضافه کنید و دیگر نگران لکه های رژ لبتان نباشید. زیرا نکات و ترفندهای ذکر شده در این مطلب شما را نجات خواهد داد. زیرا می توانند تمام نگرانی های شما را از انتقال رژ لب از بین ببرند. 

معرفی برخی از بادوام ترین رژلب های محبوب خارجی 

علاوه بر ترفندهای ذکر شده که به شما کمک می کنند تا از لک شدن رژلبتان جلوگیری کنید، برخی از رژلب ها به گونه ای طراحی و فرموله می شوند که کاملا ضد لک و انتقال هستند. این رژلب ها دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به رژلب ها معمولی داشته و بطور طبیعی منتقل نمی شوند. بنابراین جتی بدون این ترفندها نیز ضد لک هستند. در ادامه چند نمونه از این رژلب های بادوام و ضد انتقال را به شما معرفی می کنیم. 

رژلب جامد مات و بادوام مدل داینامت بوم شیگلم 

این رژلب دارای بافت کرمی نرم و سبک با رنگدانه بسیار قوی و فینیش مات است. همچنین فرمولی قدرتمند با پیگمنت و ماندگاری بسیار بالا و طولانی مدت دارد. بزرگ ترین مزیت این رژ آنست که ضد آب بوده و در تمام روز در برابر لک و انتقال مقاوم است. لذا برای استفاده در کل روز و هر مناسبتی ایده آل می باشد. این رژلب زیبا پوششی کامل و یکدست و بدون احساس چسبندگی و ماسیدگی روی لب ایجاد می کند. بعلاوه رژلب جامد مات و بادوام مدل داینامت بوم شیگلم حاوی ویتامین E و عصاره آلوئه ورا بوده و لب هایتان را نرم و مرطوب نگه می دارد. 

رژ لب مایع و مات سوپر استی میبلین 

این رژلب نیز یکی از بادوام ترین رژلب ها می باشد که تا 16 ساعت بدون انتقال دوام می آورد. علاوه بر ماندگاری طولانی از رنگدانه های بسیار غنی و پیگمنت عالی برخوردار است. لذا پوشش کامل و یکدستی با نمای مات و زیبا بر روی لب ها ایجاد می کند. این رژلب دارای فرمولاسیون مایع و نرم و سبک و بافتی و فوق اشباع است. همچنین تنوع رنگی فوق العاده ای داشته و با هر سلیقه ای سازگار است. از طرفی دیگر، یک اپلیکاتور فلش مانند و منحصربفرد برای کاربرد دقیق و آسان روی لب دارد. 

رژ لب مایع و براق و بادوام مدل سوپر استی وینیل اینک میبلین 

این رژلب فرمول مایع فوق العاده عالی و سبک با پیگمنت بالا و دوام طولانی مدت و 16 ساعته دارد. بنابراین بدون لک و انتقال بوده و تا 16 ساعت در برابر تغییر یا محو شدن مقاوم است. از این رو انتخاب مناسبی برای مراسم های مهم شما با مصارف روزمره خواهد بود. این رژلب جلوه براقی داشته و پوششی صاف و شیشه ای با درخششی فوری به لب ها می دهد. لازم به ذکر است که این رژلب جذاب و جسور کاملا ضد حساسیت و خشکی لب ها می باشد. 

رژلب مایع و مات مدل زیپ ایت بیولیس

اگر به دنبال رژلب ضد لک با قیمت اقتصادی تر و مناسب تر هستید، این رژ بیولیس را امتحان کنید. این رژلب فرمول مایع سبک و مخملی با رنگدانه های فوق العاده غنی و زیبا و روان دارد. بعلاوه دارای ویژگی عدم انتقال و بدون پخش شدن می باشد. این رژ بلافاصله پس از اعمال روی لب هایتان خشک شده و تثبیت می شود. بنابراین باعث لک شدن یا رنگی شدن چیزی نمی شود. در عین حال پوششی یکدست و کامل و راحت و سبک روی لب ها باقی می گذارد. این رژلب ماندگاری بالایی دارد و پوسته پوسته نمی شود. همچنین خشکی و سنگینی روی لب ها ایجاد نمی کند. تنوع رنگی زیبا و فینیش نهایی مات آن برای استفاده روزانه و حرفه ای مناسب می باشد. 

6 روش شگفت انگیز برای جلوگیری از لک و انتقال رژ لب روی لباس و عینک و لیوان

ست دو عددی اسکراب لب و ماسک لب مدل لیپ سرویس شیگلم

افرادی که نگران لک شدن رژلب خود هستند می توانند از ماسک لب نیز استفاده کنند. ماسک لب در عرض 15 تا 45 ثانیه رنگی به لب های شما می بخشد که غیر قابل انتقال خواهد بود و در تمام طول روز باقی می ماند. پیشنهاد ما استفاده از این ست اسکراب و ماسک لب شیگلم است. این مجموعه شامل یک اسکراب لایه بردار لب و یک ماسک مرطوب کننده لب می باشد. بنابراین شما می توانید برای لایه برداری لب ها از این اسکراب استفاده کنید. ماسک لب موجود در این ست دارای بافت ژلی مرطوب کننده با درخشش بالا است. لذا بطور فوق العاده قدرتمندی لب ها را نرم و مرطوب و براق می کند. این ماسک رنگی زیبا و طبیعی با فینیش شاین و براق روی لب ایجاد کرده و طراوت و شفافیت و لطافت را به آن باز می گرداند. از طرفی دیگر حاوی ویتامین E و شی باتر و روغن جوجوبا است و لب ها را تغذیه می کند. این ماسک باعث صاف شدن لب ها شده و امکان اعمال یکدست تر رژ لب را فراهم می سازد. با این حال لب هایتان را چسبناک نمی کند. در نتیجه شما بطور طبیعی لب هایی خوشرنگ و نرم و ضد لک خواهید داشت. 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

جدیدترین مقالات