بستن

بنر هدر دسکتاپ
بنر هدر موبایل

خط چشم ماژیکی چه تفاوتی با خط چشم مویی دارد؟

خط چشم ماژیکی چه تفاوتی با خط چشم مویی دارد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/02/03 0 نظر

چشم ها یکی از مهم ترین و موثرترین اجزای صورت ما هستند که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارند. بنابراین آرایش آن ها می تواند میکاپ کل صورت را تحت تاثیر قرار دهد. برای آرایش چشم محصولاتی از قبیل خط چشم، ریمل، سایه ها و ... طراحی شده که در این میان، خط چشم ها جایگاه ویژه ای دارند. چرا که می توانند باعث تغییر حالت و جذابیت بیشتر چشم ها شوند. انواع مختلف خط چشم های مشکی و و رنگی در بازار وجود دارد. آشنایی با انواع خط چشم می تواند به شما کمک کند تا محصول مناسب خود را انتخاب نمایید. به همین منظور، ما در این مقاله سعی کرده ایم دو نوع رایج خط چشم یعنی نوع ماژیکی و مویی و تفاوت هایشان را بررسی کنیم. پس اگر شما نیز در انتخاب نوع خط چشم مناسب خود تردید دارید، در ادامه مطلب با ما همراه شوید. 

آشنایی با خط چشم های مویی و ماژیکی

خط چشم ها از جمله محصولات آرایشی و زیبایی هستند که قدمت بکارگیری آن به سالیان دور در میان مصریان باستان باز می گردد. سپس به تدریج در سرتاسر دنیا رواج پیدا کرده است. امروزه انواع مختلفی از خط چشم ها تولید می شوند که دو نوع خط چشم مویی و ماژیکی متداول ترین و پرطرفدارترین نوع هستند. به منظور بررسی تفاوت های این خط چشم ها، ابتدا به معرفی ویژگی های مهم و مزایا و معایب هر یک از آن ها می پردازیم. 

خط چشم مویی چیست؟

این نوع از خط چشم ها دارای نوک بسیار ظریف و منعطفی هستند که از جنس مو می باشد. ظرافت و مویی بودن سر آن این امکان را برای شما فراهم می کند تا ظریف ترین و باریک ترین خطوط را رسم کنید. اما در عین حال به دلیل نداشتن استحکام کافی ممکن است آرایش کردن با آن سخت تر بوده و نیاز به صرف وقت بیشتری داشته باشد. بنابراین خط چشم های مویی برای افراد ماهر و حرفه ای یا کسانی که دقت و سرعت بالایی در خط چشم کشیدن دارند، بسیار ایده آل است. زیرا آرایش های طبیعی و بادوام تر و جذابی را ارائه خواهد داد. 

مزایای خط چشم مویی 

1.    غلظت عالی و ماندگاری بالا

خط چشم های مویی فرمول بسیار غلیظ و عالی دارند. بعلاوه دوام و ماندگاری این خط چشم ها بسیار بالا است. لذا برای آرایش های طولانی مدت انتخابی ایده ال خواهد بود. 

خط چشم ماژیکی چه تفاوتی با خط چشم مویی دارد؟

2.    بدون نیاز به فشار یا آسیب به پلک ها

خط چشم مویی بافت روان تری داشته و سری نرمی از جنس مو دارد. بنابراین در هنگام استفاده از آن، پوست پلک کشیده نمی شود و آسیبی به چشم ها نیز وارد نمی کند.

3.    قابلیت رسم انواع خطوط نازک و مدل های خط چشم

سری مویی و ظریف این نوع از خط چشم ها برای رسم خط چشم های بسیار نازک با مدل های خاص و همچنین خط چشم عربی، دنباله دار، گربه‌ ای و ... ایده آل می باشد. 

4.    امکان شستشو و پاک شدن آسان تر

خط چشم های مویی در صورت لزوم، به سادگی پاک می شوند. لذا اگر تمایل به شستشوی سریع پوستتان را دارید، برای شما انتخابی عالی خواهد بود. 

معایب خط چشم مویی

1.    نیاز به مهارت کافی

خط چشم مویی بسیار خوش دست و پرطرفدار است. با این وجود استفاده از آن برای افراد مبتدی کمی دشوار است و نیاز به تمرین دارد. زیرا نوک آن نرم و انعطاف پذیر بوده و نیازمند دقت و سرعت بالایی می باشد. ولی افراد حرفه ای و ماهر به راحتی می توانند از آن استفاده کنند. 

2.    دیرتر خشک شدن 

این نوع خط چشم برای خشک و ثابت شدن مقداری زمان بر است. زیرا کمی دیر خشک می شود. بنابراین در صورتی که برای تکمیل آرایش خود عجله دارید، ممکن است برایتان مناسب نباشد. 

خط چشم ماژیکی چیست؟

این نوع خط چشم به دلیل طراحی شبیه به ماژیک به نام خط چشم ماژیکی شناخته می شود. این خط چشم ها از انواع خط چشم های مایع هستند و نوک تقریبا ضخیم تری دارند. در نتیجه کنترل آن آسان تر بوده و به راحتی می توان انواع مدل دلخواه خطوط را به کمک آن ها رسسم کنید. خط چشم ماژیکی برای فرم دادن به چشم های درشت نیز انتخاب مناسبی است. بعلاوه افرادی که شاغل هستند یا وقت زیادی برای آرایش ندارند، بهتر است از این نوع خط چشم استفاده کنند. همچنین خط چشم ماژیکی بهترین انتخاب برای افراد مبتدی و تازه کار است. زیرا امکان رسم خطوطی با مدل و ضخامت دلخواه برای همه افراد را دارد. 

خط چشم ماژیکی چه تفاوتی با خط چشم مویی دارد؟

مزایای خط چشم ماژیکی

1.    قابلیت استفاده آسان تر

به دلیل امکان کنترل نوک ماژیکی، استفاده از خط چشم های نوع ماژیکی بسیار راحت است. بنابراین اگر می خواهید آرایش چشم راحت تر و بی دردسری داشته باشید، به سراغ این مدل از خط چشم بروید. 

2.    ماندگاری بالا 

خط چشم های ماژیکی نیز مقاومت و ماندگاری بالایی دارند. می توانید از آن ها برای آرایش روزانه یا مجلسی کمک بگیرید. 

3.    قابلیت خشک شدن سریع 

خط چشم های ماژیکی معمولا سریع تر از خط چشم مویی خشک می شوند. لذا در صورتی که می خواهید آرایش خود را سریع تر تکمیل نمایید، انتخاب مناسبی خواهد بود. 

معایب خط چشم ماژیکی

1.    دارای غلظت کمتر و کمرنگ تر

خط چشم های ماژکی معمولا غلضت بالایی نداشته و لازم است تا چند لایه استفاده شود. زیرا رنگ دهی آن کمتر بوده و اغلب مات هستند. 

2.    امکان پاک شدن سخت تر

این نوع خط چشم معمولا نسبت به خط چشم مویی به راحتی پاک نمی شود. پس اگر مسئله شستشوی راحت آرایش برایتان مهم است، خط چشم مویی برایتان انتخاب بهتری خواهد بود. 

خط چشم ماژیکی بهتر است یا خط چشم مویی؟

تا این قسمت با مزایا و معایب خط چشم مویی و ماژیکی آشنا شده اید. حال برای این که بدانید کدام یک برای شما مناسب است باید به معیارهای خود توجه نمایید. بعبارتی با شناخت ویژگی های هر یک از آن ها و تفاوت این دو محصول می توانید نوع مناسب تری را برای خودتان انتخاب کنید. در ادامه تفاوت های اصلی آن ها را به طور مختصر و مفید بررسی می کنیم. 

تفاوت خط چشم مویی و ماژیکی

1.    غلظت 

خط چشم های مویی نسبت به نوع ماژیکی غلیظ تر و پررنگ تر هستند. بنابراین رنگی پرقدرت بر جای می گذارند. اما خط چشم های ماژیکی کمرنگ تر بوده و معمولا پس از مدتی خشک و غیر قابل استفاده می گردند. 

2.    ماندگاری

از نظر میزان دوام و ماندگاری باید گفت که هر دو نوع خط چشم ماندگاری بالایی دارند. لذا تفاوت چندانی از این نظر با هم نداشته و این موضوع کمی به برند محصولات مرتبط است. 

3.    قابلیت خشک شدن سریع تر

خط چشم های ماژیکی سریع تر از نوع مویی خشک می شوند. بنابراین زودتر امکان ادامه آرایش را برایتان فراهم می کنند. زیرا خشک شدن سریع خط چشم مانع پخش شدن آن بر روی پلک شده و از به هم ریختن آرایش جلوگیری می نماید. در نتیجه اگر برای اتمام آرایش عجله دارید باید از خط چشم ماژیکی استفاده کنید. 

4.    قابلیت پاک شدن راحت تر

خط چشم های مویی راحت تر از خط چشم ماژیکی پاک می شوند. در نتیجه امکان پاکسازی و شستشوی سریع تر صورت را برایتان فراهم می سازند. 

5.    قابلیت استفاده آسان

مهم ترین تفاوت این خط چشم ها در سهولت استفاده از آن است. به طور معمول خط چشم کشیدن با نوع مویی کمی دشوارتراست. زیرا این نوع خط چشم ها نوک بسیار ظریف و انعطاف پذیری دارند که کنترل آن سخت تر بوده و به مهارت بالایی نیاز دارد. اما خط چشم ماژیکی نوک ضخیم تر و کاربرد راحت تری دارد. به همین جهت استفاده از نوع ماژیکی برای افراد مبتدی مناسب تر است. 

خط چشم ماژیکی چه تفاوتی با خط چشم مویی دارد؟

جمع بندی 

آرایش چشم یکی از مراحل اصلی آرایش صورت است که باعث جذاب و زیباتر شدن چهره شما می شود. برای این منظور، استفاده از یک خط چشم مناسب و باکیفیت نیز نقش غیر قابل انکاری دارد. در این مقاله به تفاوت های دو نوع خط چشم پرطرفدار مویی و ماژیکی اشاره کردیم تا شما را در انتخابتان راهنمایی کنیم. علاوه بر این نکات، توجه نمایید که انتخاب خط چشمی باکیفیت از برندهای معتبر نیز بسیار مهم است. زیرا تنها با استفاده از محصولات اصل و باکیفیت می توانید به نتایج دلخواه برسید. در ادامه برخی از بهترین خط چشم های مویی و ماژیکی موجود در بازار را معرفی می نماییم. 

معرفی بهترین خط چشم های ماژیکی و مویی در بازار 

یکی از بادوام ترین خط چشم های موجود در بازار، خط چشم ماژیکی ضد آب و 24 ساعته مشکی 3اینا است. این محصول دارای طراحی ماژیکی با نوک فوق العاده دقیق و نازک می باشد که نیاز به تیز کردن ندارد. لذا قابلیت استفاده آسانی داشته و خطوط دلخواه و دقیقی ترسیم می کند. در نتیجه برای افراد مبتدی نیز ایده آل است. این خط چشم رنگدانه های غنی و پررنگ و مات داشته که سریعا خشک می شود. همچنین باعث انتقال و ایجاد لکه نمی گردد. از طرفی دیگر ماندگارترین فرمول موجود در بازار را دارد تا 24 ساعت باقی می ماند. این محصول از فرمولی ضد آب برخوردار است و در برابر عرق و اشک مقاوم می باشد. 
خط چشم مایع و ماژیکی مشکی رولوشن مدل لاینر پو نیز قابلیت استفاده آسان و سریعی دارد. نوک فوق العاده ظریف و در عین حال محکم آن امکان رسم خطوط صاف و دقیق و مدل های خط چشم نازک، پهن، دنباله دار و ... را ایجاد می کند. این خط چشم دارای رنگدانه های غنی فوق العاده مشکی و پررنگی است. همچنین فرمولی مقاوم، ضد آب و ضد لک با ماندگاری 24 ساعته دارد. از دیگر مزایای آن می توان به فناوری نوآورانه فشاری برای باز کردن آسان درب آن اشاره کرد.
خط چشم مایع و ماژیکی ضد آب هدی بیوتی مدل لایف لاینر کوییک ان ایزی پریسیژن هم قابلیت اعمال راحت و خشک و ثابت شدن بلافاصله پس از استفاده را دارد. این خط چشم نوک بسیار نازک 0.03 میلی متری و امکان استفاده فوق العاده آسان و دقیق را دارد. بعلاوه دارای برس ظریف و محکم و انعطاف پذیر با حداکثر کنترل در هنگام استفاده می باشد. در نتیجه برای همه افراد از مبتدی تا حرفه ای ایده آل است. این خط چشم از رنگدانه های غنی و مات و ماندگاری بسیار بالایی نیز برخوردار است. فرمول ضد آب، ضد لک و ضد سایش آن در برابر رطوبت و تعریق و اشک مقاوم است. افزون بر این، در طول روز پخش یا پوسته پوسته نمی شود.  
اگر به دنبال یک خط چشم خوب و اقتصادی هستید، خط چشم نمدی و ماژیکی مشکی بیولیس مدل دراگ ایت را امتحان کنید. این محصول نیز به دلیل طراحی ماژیکی با نوک نمدی و نرم، قابلیت استفاده و کشیده شدن آسانی روی پوست دارد. به طوری که خطوط مختلف با ضخامت دلخواه در امتداد خط مژه را رسم می کند. این محصول رنگدانه های غنی و پررنگ و مات دارد و در تمام طول روز ماندگار است. همچنین دارای خاصیت عدم انتقال و قابلیت خشک شدن سریع و بدون پخش و ریزش زیر چشم ها دارد. لذا امکان کشیدن خطوطی با ظاهری مات و طبیعی و بدون لک را به شما می دهد. 
اگر از طرفداران خط چشم های مویی هستید، می توانید از خط چشم مویی ضد آب بیولیس مدل گلاید ایت مشکی استفاده کنید. این خط چشم یک برس مویی با نوک ظریف و باریک دارد. لذا قابلیت استفاده و اعمال آسانی در امتداد خط مژه داشته و در خطوط ریز گرفتار نمی شود. در نتیجه به راحتی خطوطی با ظاهر و ضخامت های دلخواه ایجاد می کند. علاوه بر این دارای رنگدانه های غنی و کاملا مشکی و ماندگار می باشد. این خط چشم ضد آب و بدون انتقال است و سریع خشک می شود. از طرفی دیگر، در اثر تعریق و رطوبت دچار ریزش و پخش و سیاه شدن زیر چشم نمی شود. فرمول مایع و بسیار روان این محصول پوشش سبک و یکدستی ایجاد می نماید. این خط چشم انتخابی ایده آل برای استفاده طولانی مدت و سریع است. 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

جدیدترین مقالات