بستن

بنر هدر دسکتاپ
بنر هدر موبایل

تاثیر نوشیدن آب بر زیبایی پوست و صورت

تاثیر نوشیدن آب بر زیبایی پوست و صورت
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/11/10 2 نظر

امروزه سرعت بالای انتقال علم بر همگان مشخص کرده که نوشیدن روزانه 8 تا 10 لیوان آب، به حفظ و بهبود عملکرد تمام اعضای بدن از جمله؛ سیستم گوارشی و سیستم قلبی کمک خواهد کرد. پوست مانند تمام اعضای دیگر بدن از سلول های مختلفی به وجود آمده است و تمام سلول های پوستی برای عملکرد بهتر به مقدار آب کافی نیازمند هستند که این مقدار برای آقایان بطور میانگین روزانه 3 لیتر و برای خانم ها 2/2 لیتر است. باید به این نکته توجه کرد که اگر به صورت روزانه از آب کافی به صورت موضعی و نوشیدنی استفاده نکنند سلامتی و شادابی پوست به خطر می افتد.

نقش آب در بدن

نوشیدن آب به اندازه ی کافی در طول روز باعث تامین رطوبت لازم  تمام اعضای بدن شده و در نهایت عملکرد این اعضا را بهبود میبخشد. در صورت کاهش میزان آب بدن، علاوه بر صدمه به اعضای داخلی، باعث ایجاد مشکلات ظاهری و فیزیکی خواهد شد. در فصل تابستان و هنگام فعالیت های حرکتی شدید نوشیدن آب اهمیت مضاعفی پیدا خواهد کرد چون در هنگام فعالیت های شدید، آب بدن 2٪ کم می شود که این مقدار کاهش آب بدن در ورزشکاران حرفه ای تا 8٪ نیز افزایش میابد، بنابراین باید دقت بیشتری به میزان آب مصرفی در طول روز شود.

فواید نوشیدن آب در زیبایی و شادابی پوست چیست؟

•    نوشیدن آب به مقدار 8 تا 10 لیوان در روز می تواند جایگزین بسیاری از عمل های جراحی و کرم های ضد پیری شود و در طول روز این مقدار آب باعث حفظ شادابی و رطوبت پوست می شود و از ایجاد چین و چروک خودداری کرده و در قسمت های حساس مانند اطراف چشم و خط لبخند و پیشانی از به وجود آمدن چروک جلوگیری می کند.
•    نوشیدن آب باعث رطوبت رسانی  و رساندن ریز مغذهای ضروری به سلول های پوستی شده، که باعث منعطف شدن پوست و جلوگیری از ایجاد خطوط نازک روی پوست شده و تا حدودی روند پیری پوست را کم می کند.
•    نوشیدن مقدار آب کافی باعث هیدراته شدن و آبرسانی به سلول های پوست شده و به داشتن پوست زیبا و درخشان کمک می کند.
•    از فواید نوشیدن آب، پیشگیری از خشکی  و ترک پوست است.
•    نوشیدن آب کافی باعث دفع سموم از بدن شده و بدن را پاکسازی می کند.
•    از پف و کرم پوست جلوگیری می کند و باعث سفتی پوست می شود.
•    باعث درمان آکنه و لک های پوست شده و PH پوست را تنظیم میکند.
•    باعث کاهش پوسته ریزی شده و سفیدی و شفافیت پوست را افزایش می دهد.

تاثیر نوشیدن آب گرم و سرد بر زیبایی پوست و صورت، فواید و مضرات مصرف آب گرم، فواید و مضرات مصرف آب سرد، تاثیر نوشیدن آب زیاد و آب کم در بدن

مصرف آب گرم بهتر است یا آب سرد؟

طبق تحقیقات انجام شده و اطلاعات بهداشتی، نوشیدن آب گرم مناسب تر از آب سرد است که در ذیل به فواید و مضرات هر کدام اشاره خواهد شد.

فواید نوشیدن آب سرد

•    افزایش ایمنی بدن 
•    افزایش انرژی و شادابی پوست
•    کاهش کبودی و گرفتگی پوست
•    افزایش متابولیسم بدن

فواید نوشیدن آب گرم

•    سم زدایی و پاکسازی بدن
•    کاهش درد عادت ماهانه
•    جلوگیری از بروز جوش
•    افزایش گردش خون
•    هضم موثر غذا و جلوگیری از یبوست
•    تناسب اندام و لاغری
•    تسکین دهنده ی اعصاب 
•    شادابی و زیبایی پوست و کاهش روند پیری

تاثیر نوشیدن آب گرم و سرد بر زیبایی پوست و صورت، فواید و مضرات مصرف آب گرم، فواید و مضرات مصرف آب سرد، تاثیر نوشیدن آب زیاد و آب کم در بدن

معایب نوشیدن آب سرد

•    کاهش ضربان قلب
•    کاهش مواد مغذی غذا و هضم دیرتر
•    اختلال در کالری سوزی و تجزیه ی چربی
•    کاهش انرژی بدن با گذر زمان
•    چاقی مفرط
•    مشکلات داخلی و کبدی
•    احساس تشنگی و یخ زدن مغز

معایب استفاده از آب گرم(داغ):

•    آسیب به کلیه
•    اختلال در خواب و عملکرد بدن
•    آسیب به اندام های داخلی
•    بیشتر بودن سطح مواد آلوده در آب گرم نسبت به آب سرد
•    افزایش غلظت خون و تورم سلول های مغزی

نوشیدن آب سرد در طب سنتی

مصرف آب سرد در طب سنتی به صورت ناشتا منع شده و می توان گفت؛ نوشیدن آب سرد و دیگر نوشیدنی ها با یخ، اشتباه است. همچنین نوشیدن آب همراه با غذا نیز، در طب سنتی منع شده است. زیرا سبب ایجاد مشکلاتی مانند کبد چرب می شود و لازم است بدانید در بین غذا در صورت اجبار،  توصیه می شود از آب سرد استفاده نشود زیرا به معده شوک وارد کرده و سبب اسپاسم می شود.

نوشیدن آب گرم در طب سنتی

روش نوشیدن آب گرم از مردم ژاپن سرچشمه می گیرد، که برای شادابی پوست و سلامت از آن استفاده می کنند. ژاپنی ها اعتقاد دارند نوشیدن آب گرم به صورت ناشتا فواید زیادی برای بدن داشته و می توان گفت، که با نوشیدن حداقل 2 لیوان آب گرم به صورت ناشتا باعث سم زدایی بدن می شود و به لطافت و طراوت پوست کمک می کند و باعث افزایش انرژی و عملکرد بدن و شادابی پوست می شود.

روش مصرف آب گرم طبق دستور ژاپنی ها

هر روز صبح به صورت ناشتا حدود یک لیتر که همان 4 لیوان آب است باید مصرف شود و مقدار دمای مجاز برای آب گرم باید به صورتی باشد که زبان را نسوزاند و باید 45 دقیقه قبل خوردن هرگونه غذایی مصرف شود.

تاثیر نوشیدن آب گرم و سرد بر زیبایی پوست و صورت، فواید و مضرات مصرف آب گرم، فواید و مضرات مصرف آب سرد، تاثیر نوشیدن آب زیاد و آب کم در بدن

آب مناسب برای پوست چگونه باید باشد؟

آب ولرم بهترین نوع آب برای پوست است، و برای نوشیدن و دوش گرفتن توصیه می شود از آب ولرم استفاده شود.

از چه زمانی تغییرات مصرف آب کافی را در پوست احساس خواهید کرد؟

حدود 7 تا 10 روز ه پس از شروع به نوشیدن میزان  آب کافی در طول روز  متوجه تغییرات مثبت در پوست خواهید شد. بعد از این مدت سفت تر و روشن تر و درخشان تر خواهد شد و سیاهی زیر چشم ناپدید خواهد شد، این تغییر ها نشان می دهد که کلیه ها بهتر از قبل نسبت به دفع  سموم از بدن عمل می کنند .

آیا فقط مصرف آب کافی است؟

 بهترین نوشیدنی برای بدن آب است اما فقط نوشیدن آب دلیل بر حفظ تعادل مایعات بدن نیست،  بلکه سایر نوشیدنی های سالم و مواد غذایی که دارای آب کافی هستند نیز برای تامین آب بدنتان مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر افراد از نوشیدنی هایی که کافئین دارند  مانند چای و قهوه و نسکافه و غیره  در  روز استفاده می کنند،  که این نوع نوشیدنی هم می تواند مایعات بدن را در کنار خاصیت ادرار آور بودن  تامین کنند ، ولی باید توجه شود که برای داشتن پوستی سالم و با طراوت باید از مصرف بیش از حد چای و قهوه و دیگر نوشیدنی های کافئین دار پرهیز شود، و در عوض از نوشیدنی هایی آب میوه ها و سبزیجات تازه هستند استفاده شود که یک راه بهتر برای افزایش آب در رژیم  غذایی است، لازم است برای به حداکثر رساندن  تاثیر آب بر زیبایی و طراوت پوست از میوه و سبزیجاتی مانند: هندوانه، گوجه فرنگی، کرفس و خیار و دیگر میوه های دارای آب استفاده گردد چون هم آب زیادی دارند و هم ویتامین های زیادی را به بدن منتقل می کنند و این ویتامین ها کمک زیادی به حفظ زیبایی و طراوت پوست خواهند کرد.

تاثیر نوشیدن آب گرم و سرد بر زیبایی پوست و صورت، فواید و مضرات مصرف آب گرم، فواید و مضرات مصرف آب سرد، تاثیر نوشیدن آب زیاد و آب کم در بدن

آیا نوشیدن آب فراوان رطوبت پوست را افزایش می دهد؟

خیر، هرگز یک لیوان آب بدن را شستشو نمی دهد و پوست را مرطوب نگه نمی دارد که با ادرار وارد مثانه شود بلکه  یک لیوان آب باید مراحل پیچیده ای را طی کند که به صورت ادرار خارج شود. پس هرگز در هنگامی که تشنه نیستید با تصور اینکه نوشیدن آب بیشتر پوست شما را مرطوب خواهد کرد آب ننوشید. چون که همین یک لیوان آب برای کلیه عوارض ایجاد خواهد کرد.

نظر متخصصان در مورد نوشیدن آب بر زیبایی پوست چیست؟

 آب تاثیر فراوانی  بر پوست دارد، و اگر بدن کم آب باشد نشانه هایش بر سطح پوست نشان داده می شود و به صورت خشک، بدون انعطاف و پوسته ریز در خواهد آمد. پس اگر پوست در حالت طبیعی خشک است باید تا حد ممکن آب بدن تامین شود. وقتی پوست دچار التهاب، اگزما یا پسوریازیس می شود پوست آب بیشتری از دست میدهد،  برای افرادی که  التهاب پوستی شدید و زیادی دارند، از دست دادن آب بدن یک مشکل بسیار حاد بوده و دریافت آب کافی را باید حتما مد نظر قرار دهند و همچنین  تامین آب برای افرادی که ساعات بیشتری در هوای آزاد کار می کنند یا کارمندان یک دفتر با هوای گرم بسیار حائز اهمیت است. شاید کرم  مرطوب کننده ی  پوست  بتواند تا حدی  خشکی و التهاب پوست را از بین ببرد ولی امکان ندارد بتواند مانند آب، میوه و خواب مناسب و کافی شفافیت پوست را باز گرداند. هر فردی ممکن است از خشکی پوست شاکی باشد چون وقتی پوست خشک است انعطاف نداشته و خطوطی روی آن ظاهر می شود، دایره هایی که  زیر چشم هستند برجسته تر می شوند و پوست حالت طبیعی خارج می شود.

چگونگی تامین و تثبیت آب مورد نیاز پوست

مقدار آب پوست باید به اندازه ی کافی از مایعات دریافت شود. پس در روزهای  گرم سال و هنگامی که پوست در معرض نور خورشید است لازم است از مرطوب کننده استفاده شود تا از پوست محافظت گردد. اگر پوست بیش از حد خشک است توصیه می شود  از تمیز کننده های چرب استفاده شود، اسیدهیالورونیک و گلیسیرین هر دو از ماده های عالی برای تثبیت تامین آب پوست هستند، و لازم است از هموکتان ها و مرطوب کننده ها برای کشیدن آب به پوست استفاده شود.  

فواید نوشیدن آب قبل از خواب

نوشیدن آب در شب و قبل از خواب فواید زیادی را برای سلامت بدن به ارمغان می‌آورد. یک لیوان آب ولرم نیاز پوستی را برطرف کرده و گاهی عوارضی مانند کم آبی بدن را کنترل کند. عدم نوشیدن آب برای هضم، جذب و دفع کردن مواد غذایی و گردش خون مشکل ایجاد کند. وقتی قبل از خواب نوشیدن آب استرس بدن کاهش می دهد چون خونرسانی به مغز سریعتر انجام می شود و در نتیجه هورمون استرس در بدن کاهش خواهد یافت.

عوارض نوشیدن آب زیاد

فواید نوشیدن آب بصورت ناشتا، در حد بی نهایت است اما نباید  زیاده روی کرد، هر فرد باید روزانه بین 8 تا 10لیوان آب بنوشد. این مقدار آب باید با فاصله زمانی مشخصی باشد. اگر  در یک ساعت هر 8 لیوان آب را نوشیده شود و باقی روز آب مصرف نشود علاوه بر فایده ضرر نیز خواهد داشت. آب باید خنک بوده و بلافاصله بعد از غذا مصرف نشود، از مضرات نوشیدن آب زیاد  بیش از حد استاندارد از بین رفتن مواد مغذی از راه ادرار خواهد بود چون  با خوردن آب زیاد مواد مغذی با ادرار از بدن خارج می شود و پوسته ریز و کدری پوست و ریزش مو و مشکلات گوارشی  به خاطر خوردن آب زیاد است. نوشیدن بیش از حد آب به هیدراتاسیون بیش از حد نام دارد، که منجر به این می شود که  مایعات بیشتر از راه  کلیه ها خارج شود و می تواند منجر به هیپوناترمی شود.
هیپرهیدراتاسیون، علائمی مانند کم آبی،  استفراغ، سرگیجه، سبکی سر، سردرد و خستگی دارد و اگر به  درمان نشود، هیپوناترمی می تواند کشنده  نیز باشد.

تاثیر نوشیدن آب گرم و سرد بر زیبایی پوست و صورت، فواید و مضرات مصرف آب گرم، فواید و مضرات مصرف آب سرد، تاثیر نوشیدن آب زیاد و آب کم در بدن

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده به این نتیجه میرسیم که در مصرف آب بصورت روزانه باید حد تعادل را حفظ کرده و نه آنقدر کم بنوشیم که باعث خشکی و عوارض شود و نه آنقدر زیاد که عوارض سوء دیگری برای بدن ایجاد کند. اگر پوست بدن به اندازه کافی مرطوب نیست و با استفاده حد استاندارد آب همچنان پوست دچار خشکی است، باید بجای استفاده از آب بیشتر، به استفاده از آبرسان ها و مرطوب کننده های پوست روی آوریم. البته باید به این نکته توجه داشت که آبرسان و مرطوب کننده ی مورد استفاده اورجینال بوده، فاقد مواد مضر بر بافت صورت باشد.
کرم های آبرسان و مرطوب کننده علاوه بر حفظ و تامین رطوبت مورد نیاز پوست، با داشتن مواد مغذی باعث تامین ویتامین و مواد مورد نیاز برای تقویت حفظ سد دفاعی پوست نیز میشوند. برندهای معتبر جهانی مانند اوریجینز، نیتروژنا، سیمپل و کلینیک در این زمینه دارای محصولات فوق العاده و با تاثیر گذاری بالا میباشند . در صورت نیاز به مشاهده و خرید محصولات میتوانید دسته ی  کرم مرطوب کننده و آبرسان صورت را مشاهده بفرمایید.

خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان پوست اورجینال

ما در رایا میکاپ با واردات مستقیم انواع مرطوب کننده و آبرسان اورجینال از برند های معتبر جهانی، سعی بر این داشته ایم تا محصولی اصل و با تاثیر گذاری بالا را بدست مصرف کننده عزیز برسانیم. در صورت تمایل به خرید میتوانید روی مرطوب کننده و آبرسان صورت کلیک کنید.

نظرات

ترکان
۰۰
پاسخممنون از محتوای خوبتون کاربردی و مفید بود
دنیا
۰۰
پاسخمقالاتتون چکیده و مفید هستن مرسی از اطلاعات خوبی که در اختیارمون میزارید
captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

جدیدترین مقالات