بستن

بنر هدر دسکتاپ
بنر هدر موبایل

اصول صحیح یک روتین کامل مراقبت از پوست

اصول صحیح یک روتین کامل مراقبت از پوست
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/03/11 0 نظر

پوست یکی از مهم ترین اجزای بدن است که تاثیر زیادی بر روی زیبایی و سلامتی ما می گذارد. از طرفی این عضو در سرتاسر بدن ما کشیده شده و برخلاف ارگان های داخلی، به طور کامل با محیط بیرون در تماس است. از این رو عوامل متعددی مانند افزایش سن، تماس با آلاینده های محیطی و آلودگی های روزمره،  اشعه های مضر نور خورشید و اثرات مخرب رادیکال های آزاد و .... می توانند به پوست آسیب برسانند. به همین دلیل مراقبت روزانه از آن اهمیت فراوانی پیدا می کند.

یکی از ضروری ترین و موثر ترین اقدامات جهت کمک به حفظ جوانی و زیبایی و سلامتی پوست، داشتن یک روتین کامل مراقبت از پوست است. شما می توانید با استفاده از محصولات مراقبتی در روتین های روزانه و شبانه خود به سالم نگه داشتن پوستتان کمک کنید. این روتین ها شامل مراحلی هستند که باید به درستی و به ترتیب انجام شوند تا موجب افزایش اثربخشی آن ها شود. از طرفی نیز این روتین ها دارای اصول و قواعدی هستند که رعایت آن ها ضروری است. هدف ما در این مطلب آن است که شما را با یک روتین کامل مراقبت از پوست آشنا سازیم.

تشخیص نوع پوست 

پوست ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. با توجه به این تفاوت ها، نیاز های آن ها برای مراقبت نیز متفاوت خواهد بود. از این رو اولین گام برای داشتن یک روتین پوستی، تشخیص نوع پوست و شناخت کافی نسبت به آن است که بتوانید با توجه به مشکلات و نیازهای مربوط به نوع پوست خود از آن مراقبت نمایید. زیرا استفاده از محصولات پوستی که با نوع و نیاز پوست شما متناسب باشند، عملکرد و اثربخشی بالاتری را ایجاد می کنند. از طرفی نیز اگر این محصولات برای نوع پوست شما مناسب نباشد، می تواند باعث بروز مشکلات بسیاری از جمله التهاب، حساسیت، جوش و ... شود. بنابراین ضروری است که قبل از انتخاب محصولات، نوع پوست خود را بشناسید. پوست ها در حالت کلی به پنج دسته اصلی تقسیم می شوند. این دسته بندی شامل پوست های چرب، مختلط، خشک، نرمال یا معمولی و حساس می باشد. راه های زیادی برای نحوه تشخیص و شناسایی نوع و نیازهای پوستی وجو‌د دارد که ما در ادامه به آن ها می پردازیم.

اصول کامل و صحیح یک روتین کامل هفتگی ، روزانه و شبانه مراقبت از پوست

آشنایی با انواع پوست 

1.    پوست چرب

پوست های چرب اغلب به دلیل فعالیت زیاد غدد چربی یا سباسه، دچار میزان قابل توجهی ترشح چربی اضافه هستند. بنابراین این پوست ها معمولا روی کل صورت به ویژه گونه ها و اطراف بینی ظاهر براقی دارند و منافذ پوست بزرگ تر به نظر می رسند. همچنین این نوع از پوست ها بیشتر از سایرین در معرض مسدود شدن منافذ و ایجاد جوش و آکنه ها می باشند. 

2.    پوست خشک

غدد چربی یا سباسه در پوست های خشک فعالیت کمتری دارد که به همین دلیل چربی طبیعی این پوست ها بسیار کم است. این نوع پوستی توانایی کافی برای حفظ و نگهداری رطوبت در خود را نداشته و اغلب احساس خشکی، کشیدگی و خارش می کند. پوست های خشک به ویژه در فصول سرد سال و گاهی نیز پس از شستشو پوسته پوسته می شوند. این پوست ها به دلیل عدم تامین رطوبت کافی زبر و کدر بوده و علائم پیری را زودتر نمایان می سازند.  

3.    پوست مختلط

پوست مختلط یا پوست ترکیبی، در واقع ترکیبی از پوست خشک و چرب است. ناحیه T صورت در این نوع پوست ها (پیشانی، روی بینی و چانه) چرب است و دچار چربی اضافه، جوش و منافذ باز می شود. ولی روی گونه های دو طرف صورتشان، خشکی و کشیدگی احساس می شود. بنابراین این افراد باید برای مراقبت از پوستشان، با قسمت T مانند پوست های چرب رفتار کرده و برای قسمت های دیگر نیز مانند پوست خشک رفتار نمایند تا پوست را متعادل سازند. 

4.    پوست نرمال یا معمولی

پوست های نرمال بهترین شرایط را دارند و دچار چربی اضافه، جوش، منافذ باز، خشکی و کشیدگی و ... نمی شوند. این پوست ها از سطح رطوبت و چربی مناسبی برخوردار بوده و در وضعیت طبیعی و متعادلی به سر می برند.

5.    پوست حساس

پوست های حساس می توانند جزو یکی از انواع پوست های بالا باشند ولی با این تفاوت که بسیار آسیب پذیر هستند. این پوست ها به دلایل گوناگونی مانند استفاده از محصولات مراقبتی، عوامل محیطی، گرما و سرما و وزش باد و آفتاب مستقیم و ... به سرعت تحریک شده و دچار واکنش های آلرژیک مانند التهاب، قرمزی، خشکی و پوسته پوسته شدن و خارش، آفتاب سوختگی،‌ اگزما و ... می گردند.  

روش های تشخیص نوع پوست 

تاکنون به خوبی با ویژگی های انواع پوست آشنا شده اید و می توانید با توجه به خصوصیات پوستتان، نوع پوست خود را تشخیص دهید. اما اگر هنوز در تشخیص نوع آن مشکل دارید، در این قسمت راهکارهایی را ارائه می دهیم که به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید. 

اصول کامل و صحیح یک روتین کامل هفتگی ، روزانه و شبانه مراقبت از پوست

روش اول: بررسی خصوصیات پوست

در این روش کافی است به مشخصات پوست خود که در بالا به طور کامل بیان شده اند، دقت کنید تا نوع آن را تشخیص دهید. اگر شما در تمام یا بیشتر قسمت های پوست احساس چربی می کنید، پوستتان چرب است. اگر این حس چربی را فقط روی نواحی بینی، پیشانی و گاها چانه داشتید، پوستتان مختلط است. اگر پوستتان خشک و کشیده می شود و کنار لب، روی بینی و اطراف ابرو پوسته پوسته می شود، پوست شما از نوع خشک می باشد. همچنین اگر هیچ گونه خشکی یا چربی اضافی روی پوستتان حس نمی کنید، شما پوست نرمالی دارید. و در آخر اگر پوست شما به سرعت نسبت به عوامل محیطی یا محصولات جدید واکنش نشان می دهد، از نوع حساس است. 

روش دوم: تشخیص نوع پوست پس از شستشو 

اولین و ساده ترین راه تشخیص نوع پوست، بررسی آن پس از شستشوی صورت است. در این روش می توانید صورت خود را با یک شوینده ملایم بشویید و به آرامی با حوله تمیز خشک نمایید. پس از آن بدون اینکه از هیچ محصولی روی پوست استفاده کنید، حدود 30-40 دقیقه صبر کرده و سپس شرایط پوست خود را ارزیابی کنید. 
اگر پس از این مدت، پوستتان تغییر چشمگیری نکرده و خشک یا چرب نشده است، پوست شما نرمال و معمولی می باشد. 
اگر احساس کردید پوست شما خصوصا در قسمت T چرب شده و برق افتاده است، شما دارای پوست چرب می باشید. 
اگر بعد از این مدت احساس کشیدگی و خشکی در قسمت گونه و پیشانی ایجاد شد، پوست شما خشک است.
اگر پوست شما در قسمت T (روی بینی و پیشانی) چرب شده و سایر نواحی خشک بود، شما پوست مختلط دارید.
اگر پوستتان دچار احساس سوزش، خارش، التهاب و قرمزی شد، پوست شما از نوع حساس است. 

روش سوم: استفاده از یک پد یا کاغذ 

در این روش می توانید یک پد یا کاغذ خشک کن را بر روی پوست کاملا تمیز خود بکشید. سپس آن ها را پس از چند دقیقه از روی صورت برداشته و با دقت به آن نگاه کنید. 
اگر آثار چربی در تمام قسمت های پد مشاهده شود، پوست شما چرب می باشد. 
اگر پد فقط در ناحیه T یعنی قسمت های بینی، پیشانی و چانه چرب بود، پوست شما مختلط است. 
اگر هیچ گونه آثار چربی روی کاغذ وجود نداشت، پوست شما خشک است. 
از طرفی پوست های نرمال نیز نسبت به پوست های چرب و مختلط به میزان کمتری چربی روی کاغذ باقی می گذارند.

روتین های مراقبت از پوست

حال که توانسته اید نوع پوست خود را بشناسید، در قدم بعدی باید یک روتین کامل برای مراقبت از پوستتان تهیه کنید. این روتین ها به بهبود بسیاری از مشکلات پوستی کمک می کنند و همچنین از بروز مشکلات و نگرانی های پوستی بیشتر نیز پیشگیری می کنند. از این رو سبب سالم و شاداب و جوان تر ماندن پوست شما می شوند. به عنوان مثال اگر پوست چربی دارید می توانید از محصولات کنترل کننده چربی استفاده نمایید و اگر پوست خشکی دارید از رطوبت رسان های قوی تری در روتین خود استفاده کنید. در حالت کلی روتین های مراقبت از پوست به سه دسته روتین پوستی روزانه، روتین پوستی شبانه و روتین پوستی هفتگی تقسیم بندی می شوند. در ادامه در رابطه با این روتین ها به طور مفصل توضیح داده می شود. 

آشنایی با مراحل روتین پوستی روزانه

1.    شستشوی پوست با یک با شوینده ملایم

پوست در طول شب و وقتی که شما در خواب به سر می برید، بیشترین میزان فعالیت را دارد. شب ها زمان بازسازی و سم زدایی طبیعی پوست است. از این رو صبح ها پس از بیدار شدن باید صورتتان را با یک شوینده ملایم تر بشویید تا این سموم از روی پوست حذف شوند. بهتر است شوینده هایی که در روتین روزانه استفاده می کنید، ملایم تر باشند. یکی از شوینده های بسیار ملایم و موثر که برای انواع پوست حتی پوست های حساس قابل استفاده است، ژل شستشوی مرطوب کننده صورت سیمپل سری کایند تو اسکین می باشد. این شوینده ضمن پاکسازی کامل پوست، آن را مرطوب و نرم می کند. همچنین با فرمولاسیونی غنی از پرو ویتامین B5 و ویتامین E و بیزابولول، سبب تغذیه، آرامش بخشی و تسکین پوست می شود. این ژل شستشوی صورت کاملا ضدحساسیت بوباعث خشکی یا کم آبی پوست نمی شود.

اصول کامل و صحیح یک روتین کامل هفتگی ، روزانه و شبانه مراقبت از پوست

2.    تونر

تونرها محصولاتی هستند که پس از شستشوی صورت برای متعادل ساختن PH آن به کار می روند. علاوه بر این پوست را برای جذب مواد مغذی سایر مراحل آماده می سازند. در انتخاب تونر نیز باید نوع پوست خود را در نظر بگیرید. همچنین فراموش نکنید که می توانید صبح ها از تونرهای ملایم تر و خصوصا آبرسان مانند تونر آبرسان و نرم کننده پوست کانفورت لانکوم استفاده نمایید. این تونر با فرمولاسیونی ملایم و آرامش بخش، یکی از بهترین محصولات برای استفاده در طول روز است. زیرا در کنار تکمیل فرایند پاکسازی و متعادل ساختن پوست، به آبرسانی و شاداب و مرطوب شدن آن کمک کرده و موجب تسکین و کاهش التهاب پوست می شود. این تونر با تمامی پوست ها سازگار بوده و به ویژه برای پوست های خشک و حساس ایده آل است. تونر ویچ هازل و رزواتر ماریو بادسکو نیز یک تونر مغذی و غنی از آنتی اکسیدان است. این تونر ضمن متعادل کردن پوست و جلوگیری از کاهش رطوبت طبیعی آن پس از پاکسازی، محافظت آنتی اکسیدانی از پوست در برابر آسیب های محیطی روزانه ارائه می دهد. همچنین به کمک عصاره های گیاهی مانند رز و آلوئه ورا سبب آبرسانی، تقویت و درخشش پوست می شود. همه افراد با انواع پوست می توانند از این تونر استفاده کنند تا همواره باطراوت و جوان تر به نظر برسند. 

اصول کامل و صحیح یک روتین کامل هفتگی ، روزانه و شبانه مراقبت از پوست

3.    سرم ها

در این مرحله پوست شما آماده جذب مواد فعال موجود در سرم های پوستی می باشد. بهترین سرم ها برای استفاده در روتین های روزانه، سرم های آبرسان و ویتامین سی هستند. سرم های آبرسان، رطوبت مورد نیاز سلول های پوست را تامین کرده و مانع خشک شدن آن می شوند. از این رو جزو اصلی ترین محصولات یک روتین پوستی به شمار می روند. از طرفی پوست ما در طول روز در معرض رادیکال های آزاد و آسیب های محیطی قرار می گیرد. سرم های ویتامین سی و آنتی اکسیدان ها بهترین محصولات برای مقابله با این عوامل آسیب رسان هستند. سرم آبرسان کنسانتره هیالورونیک اسید هیدرو بوست نوتروژینا روشن کننده و آبرسان پوست است. این سرم دارای ترکیبات فوق العاده مغذی از جمله پپتید می باشد که به سالم و جوان و سفت ماندن پوست کمک می کند. همچنین بافت سبک و فاقد چربی آن، به سرعت جذب پوست شده و در تمام طول روز درخشش ملایمی به آن می دهد. این سرم در محافظت و تسکین پوست نیز موثر بوده و به مرور آن را روشن و شفاف می کند. 

سرم روشن کننده ویتامین سی و زنجبیل سوییت شف نیز یکی دیگر از سرم های پوستی می باشد که حاوی دوز قدرتمندی از زنجبیل، ویتامین C، عصاره ریشه زردچوبه و غنی از آنتی اکسیدان است. این سرم به آبرسانی و تغذیه پوست کمک کرده و از آن در طول روز محافظت می نماید. از طرفی دارای اثرات ضد لک نبز بوده و موجب کاهش لک های پوستی، جای جوش و اسکارهای آکنه می شود. این سرم برای انواع پوست مناسب بوده و به مرور سبب روشن و درخشان و یکدست شدن آن ها می شود.

اصول کامل و صحیح یک روتین کامل هفتگی ، روزانه و شبانه مراقبت از پوست

4.    استفاده از کرم دورچشم

پس از رسیدگی به پوست صورت، نوبت به پوست ظریف و حساس دور چشم ها می رسد. در روتین های صبحگاهی و روزانه بهتر است از کرم های دور چشم آبرسان و ملایم و سبک استفاده نمایید. به عنوان مثال ژل کرم مرطوب کننده و خنک کننده دورچشم استی لادر مدل DayWear Eye یک کرم دور چشم مغذی با اثر خنک کننده و آرامش بخش برای انواع پوست است. از این رو پف صبحگاهی دورچشم شما را کاهش می دهد. همچنین با آبرسانی قوی و 24 ساعته پوست سبب بهبود خشکی، خطوط ریز، حلقه های تیره و سایر آثار خستگی دورچشم می شود. این کرم حاوی آنتی اکسیدان می باشد و از پوست دورچشم در برابر عوامل محیطی محافظت می نماید. استفاده از این کرم دور چشم به مرور سبب روشن و درخشان و شاداب شدن نواحی اطراف چشم می گردد. 

5.    کرم های مرطوب کننده 

پس از جذب سرم های پوستی توسط پوست، نوبت به استفاده از کرم ها که بافت غلیظ تری دارند، می رسد. کرم های مرطوب کننده در واقع عملکرد سرم های آبرسان را کامل می کنند. این کرم ها با ایجاد یک لایه روی پوست، رطوبتی را که آبرسان ها وارد پوست کرده اند، در آن نگه داشته و مانع از دست رفتن آن می شوند. بنابراین با حفظ رطوبت در پوست، آن را به مدت طولانی تری مرطوب نگه می دارند. یکی از کرم های مرطوب کننده قوی و فوری پوست، کرم مرطوب کننده ژلی حاوی عسل ویش فول (هدی بیوتی) است. این کرم ضمن رطوبت رسانی پوست، این رطوبت را تا 24 ساعت در آن حفظ می کند. همچنین به کمک فرمولاسیونی غنی از عسل، اسطوخودوس، زردچوبه و نیاسینامید موجب تسکین و آرامش بخشی پوست شده و به بهبود لک و جوش ها، ناهمواری ها و منافذ باز پوست کمک می کند. این کرم با بافت لوکس و سبکی که دارد برای استفاده روزانه انواع پوست مناسب است. همچنین پوست را نرم و روشن و درخشان می کند. 

6.    استفاده از ضد آفتاب در طول روز

همان طور که می دانید اشعه های نور خورشید اصلی ترین عامل آسیب به پوست و ایجاد پیری زودرس، لک های تیره و چین و چروک ها هستند. از این رو محافظت از پوست در برابر این اشعه های مضر تاثیر زیادی در سالم و جوان ماندن پوست دارد. لذا شما باید در آخرین مرحله از روتین مراقبت از پوست روزانه خود از یک ضد آفتاب مناسب با پوستتان استفاده نمایید. یک ضد آفتاب فوق العاده برای محافظت کامل پوست در طول روز، کرم ضد آفتاب روزانه اپیو مدل پیور بلاک نچرال حاوی SPF45 و PA+++ می باشد. این ضد آفتاب روزانه دارای فاکتورهای حفاظتی قدرتمندی بوده و به خوبی از اشعه های مضر UV و آسیب های محیطی جلوگیری می کند. علاوه بر این به دلیل داشتن عصاره آلوئه ورا، میوه های قرمز و عصاره گل ها به رطوبت رسانی و تسکین پوست ها نیز کمک می کند. این کرم بافت سبک و غیر چسبناکی دارد که به راحتی روی پوست پخش شده و اثری از خود باقی نمی گذارد. بنابراین برای انواع پوست قابل استفاده بوده و ظاهری صاف و مات و باطراوت به آن ها می دهد. 

اصول کامل و صحیح یک روتین کامل هفتگی ، روزانه و شبانه مراقبت از پوست

آشنایی با مراحل روتین پوستی شبانه

1.    پاک کردن آرایش و آلودگی ها 

پوست ما در طول روز در معرض انواع آلودگی ها، مواد آرایشی، کرم های مراقبتی و ... قرار می گیرد. باقی ماندن این مواد روی پوست سبب مسدود شدن منافذ و ایجاد جوش و لک و کدری و ... می شود. از این رو ضروری است که هر شب قبل از خواب پوست خود را دو مرحله تمیز کنیم. در اولین مرحله باید با استفاده از یک میسلارواتر یا محلول ها و روغن های پاک کننده، تمام آلودگی ها و آرایشی را از روی صورت پاک کنیم. لوسیون پاک کننده آرایش استی لادر مدل Take It Away محصولی ایده آل برای تمیز کردن آرایش و آلودگی صورت است. این لوسیون برای تمام نواحی صورت از جمله چشم و لب قابل استفاده بوده و به سرعت و با ملایمت تمامی مواد آرایشی حتی آرایش ضد آب و فول کاور را پاک می کند. علاوه بر این دارای رایحه ملایم مرکبات و طراوت بخش و تسکین دهنده پوست است. همه انواع پوست ها می توانند از این محصول استفاده کنند. این لوسیون همچنین به راحتی شسته شده و اثری از چربی یا چسبناکی باقی نمی گذارد.

اصول کامل و صحیح یک روتین کامل هفتگی ، روزانه و شبانه مراقبت از پوست

2.    شستشوی پوست با شوینده مخصوص صورت

در مرحله دوم پاکسازی پوست شبانه، از یک شوینده مناسب نوع پوست خود استفاده کنید. شوینده های صورت در روتین شب می توانند قوی تر و یا دارای اثرات درمانی و مواد فعال باشند. یکی از بهترین شوینده ها برای افرادی که پوست نرمال و خشک و حساسی دارند، شوینده مرطوب کننده سراوه مخصوص پوست های نرمال و خشک است. این محصول ضمن اینکه به خوبی آلودگی های پوست را برطرف می کند، سبب افزایش سطح رطوبت و ترمیم سد محافظ پوست می شود. این محصول حاوی 3 سرامید ضروری و هیالورونیک اسید برای آبرسانی و مرطوب کردن پوست است. بنابراین باعث آسیب رساندن و خشک شدن پوست های حساس و خشک و دهیدراته نمی شود. از طرفی پوست های چرب و دارای لک و جوش می توانند از شوینده صورت سالیسیلیک اسید اینکی لیست استفاده کنند. این شوینده حاوی 2 درصد اسید سالیسیلیک بوده و سبب لایه برداری ملایم و پاکسازی کامل آلودگی ها و سلول های مرده پوست می شود. همچنین میزان ترشح زیاد چربی در این پوست ها را کاهش می دهد و منافذ باز را کوچک تر می سازد. این شوبنده همچنین با پاکسازی عمیق منافذ پوست به کاهش آکنه ها و جوش های سر سیاه و سر سفید و لک های پوست کمک می کند. 

3.    تونر

پس از شستشوی پوست نوبت آن است که به کمک یک تونر مناسب، تعادل را به آن باز گردانیم. همچنین پوست را در بهترین شرایط برای حداکثر جذب مواد مغذی قرار دهد. پیشنهاد ما برای انواع پوست حتی پوست های حساس، تونر مگا ماشروم اوریجینز است. این تونر یک لوسیون درمانی و حاوی مواد موثری مانند قارچ ریشی، چاگای تخمیر شده، هیالورونیک اسید، جلبک قرمز می باشد. از این رو سبب افزایش 83 درصدی رطوبت در پوست و نرم شدن آن می شود. همچنین به آبرسانی و افزایش انعطاف پذیری و مقاومت پوست کمک می کند. این تونر بافت سبک و آبکی و زود جذبی دارد که در تسکین و کاهش قرمزی و حساسیت و التهاب پوست نیز موثر است. اما اگر پوست چرب و مستعد جوشی دارید، توصیه می کنیم از تونر پاک کننده و مات کننده تی تری بادیشاپ استفاده کنید. این تونر بی نظیر با عصاره روغن درخت چای خالص فرموله شده و اثرات ضد جوش و آکنه فوق العاده ای دارد. فرمولاسیون طبیعی و منحصر به فرد این تونر در کنار پاکسازی، به پیشگیری و درمان جوش ها، کنترل چربی، کاهش منافذ باز و مات شدن پوست کمک می کند.

اصول کامل و صحیح یک روتین کامل هفتگی ، روزانه و شبانه مراقبت از پوست

4.    سرم های درمانی 

پس از استفاده از تونر، پوست شما آماده پذیرش سرم ها می باشد. شب ها می توانید با توجه به مشکلات پوستتان، از سرم های آبرسان قوی یا سرم های درمانی ضد چروک، ضد لک و لایه بردار استفاده نمایید. سرم آبرسان و جوانساز بافت (بافه) اوردینری یکی از موثر ترین و بهترین سرم های صورت است. این سرم مولتی پپتاید حاوی هیالورونیک اسید و 11 نوع اسید آمینه بوده که سبب آبرسانی و تغذیه عمیق تمام لایه های پوست می شود. از این رو به درمان و پیشگیری از ایجاد خطوط و چروک های پوستی کمک می کند. این سرم همچنین با بهره گیری از مجموعه ای از فناوری های پیشرفته ضد پیری به جوانسازی و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند. از طرفی به کمک ترکیبات فعال پپتاید و ماتریکسل میزان کلاژن سازی پوست را افزایش داده و از شل شدن پوست جلوگیری می کند. این سرم بی نظیر برای انواع پوست مناسب بوده و به آن ها کمک می کند سالم و جوان تر بمانند. 

5.    کرم دورچشم

از آنجایی که شب ها زمان بازسازی پوست است. بنابراین کرم های دورچشم مورد استفاده در روتین های شبانه باید قوی تر از کرم های دورچشم روزانه باشند. کنسانتره دورچشم هیدروفیلر 96 ساعته کلینیک محصولی خارق العاده برای آبرسانی قوی و عمقی پوست اطراف چشم است. این کنسانتره می تواند تا 96 ساعت رطوبت را در پوست اطراف چشم ها حفظ کند. از این رو به یکدست شدن پوست و درمان خطوط ریز و چین و چروک های عمیق تر کمک می کند. همچنین پوست دورچشم را شاداب و با طراوات و لطیف می سازد. این محصول حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی و عصاره های گیاهی نیز بوده و سبب سفت و روشن و جوان تر شدن پوست می شود. همچنین بافت سبکی دارد که برای انواع پوست ها قابل استفاده است. 

6.    کرم های مرطوب کننده پوست

پس از استفاده از سرم ها و محصولاتی که بافت رقیق تری دارند، نوبت به محصولات غلیظ با بافت کرمی می رسد. کرم ها یک لایه محافظ برای نگهداری رطوبت پوست ایجاد می کنند. همچنین اثرات درمانی مضاعفی را به پوست می دهند. یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین مرطوب کننده های صورت، لوسیون مرطوب کننده دراماتیکالی دیفرنت کلینیک مدل لوسیون پلاس است. این لوسیون در کنار رطوبت رسانی قوی پوست، آن را تا 24 ساعت مرطوب نگه می دارد. همچنین با ترکیبی از عصاره جلبک، تخمه آفتابگردان و خیار حس تازگی به پوست می بخشد. این لوسیون از پوست محافظت کرده و آن را نرم و درخشان می کند. از طرفی مانع خشک و کدر شدن پوستتان می شود. مرطوب کننده دراماتیکالی دیفرنت کلینیک به دلیل قابلیت جذب سریع، اثر چربی و چسبناکی روی پوست ایجاد نمی کند. به همین دلیل همه افراد با خیال راحت می توانند از آن استفاده کنند.

روتین پوستی هفتگی

یکی از عواملی که باعث کدر شدن پوست ما شده و حتی مانع جذب کامل محصولات مراقبتی می گردند، انباشته شدن آلودگی ها و سلول های مرده و لایه های قدیمی پوست هستند. حذف این لایه های مرده به تجدید سلولی و جوان شدن پوست کمک می کند و سبب می شود که سلول های تازه جایگزین آن ها شوند. از این رو بسیاری از مشکلات پوستی و لک و تیرگی ها از بین رفته و پوستی شفاف و صاف تر خواهید داشت. این لایه های مرده به کمک لایه برداری پوست از بین می روند. بنابراین با توجه به دلایل گفته شده، ضروری است در کنار مراقبت های روتین روزانه و شبانه پوست، در یک روتین منظم هفتگی به لایه برداری پوست بپردازیم. 
استفاده از لایه بردارهای شیمیایی و فیزیکی یا اسکراب ها از تجمع سلول های مرده جلوگیری کرده و مانع زبر و ضخیم و کدر شدن پوست می شود. از طرفی منافذ پوست را که در اثر آلودگی و چربی اضافی و ...، مسدود شده اند را باز کرده و مانع ایجاد جوش و لک های تیره می شود. لایه برداری پوست به درمان تیرگی ها و خطوط سطحی آن نیز کمک می کند. همچنین با تصفیه نمودن کامل پوست میزان جذب مواد مغذی توسط پوست را افزایش می دهد. افرادی که پوست های چرب و مختلطی دارند، می توانند به صورت دو تا سه بار در هفته پوست خود را لایه برداری کنند. این میزان برای افراد دارای پوست خشک و حساس تا یک بار در هفته کفایت می کند. 
اسکراب لایه بردار 7 روزه کلینیک یک لایه بردار فوق العاده موثر برای استفاده هفتگی شما می باشد. بافت کرمی این محصول حاوی ذرات و دانه های ریزی است که آلودگی ها، سلول های مرده و چربی های اضافی پوست را از بین می برد و منافذ آن را کاملا پاکسازی می کند. این لایه بردار ملایم از مسدود شدن منافذ و ایجاد جوش و کدر شدن پوست جلوگیری می کند. همچنین میزان ترشح چربی پوست را متعادل ساخته و پوستی صاف، سالم، شفاف و درخشان تر به ارمغان می آورد. این اسکراب کلینیک به تامین رطوبت پوست نیز کمک کرده و باعث خشک و زبر شدن پوست صورت نمی شود. از طرفی به بهبود لک ها و چین و چروک های ریز پوستی کمک کرده و پوست را نرم و شاداب می سازد. 
همچنین علاوه بر اسکراب ها، شما می توانید دو تا سه شب در هفته با توجه به نوع پوستتان از لایه بردارهای شیمیایی مانند سرم ها و تونرهای اسیدی و لایه بردار استفاده نمایید. این لایه بردارها دارای اثرات قدرتمند جوانساز، ضد لک، ضد جوش، روشن کننده و نرم کننده هستند. البته به خاطر داشته باشید که استفاده از چند ترکیب لایه بردار به طور همزمان در یک روتین پوستی قابل انجام نبوده و باید با احتیاط بیشتری مصرف شوند.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

جدیدترین مقالات