بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد رایا میکاپ / رایا کازمتیک کاملا محفوظ می باشد

چگونه خط چشم قرینه و یکسان بکشیم؟

چگونه خط چشم قرینه و یکسان بکشیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/10/29 0 نظر

کشیدن خط چشم، یکی از مراحل نسبتا سخت تر و پر چالش در میکاپ صورت می باشد. این مسئله در هنگام کشیدن خط چشم های کشیده و دنباله ‌دار به خصوص متقارن شدن آن ها در دو طرف بسیار شدیدتر می شود. اما با این حال نیز این مرحله از میکاپ به دلیل تاثیر چشمگیری که در زیبایی چشم ها می گذارد، غیر قابل چشم پوشی است. بنابراین بهتر است با صبر و حوصله و همچنین تمرین و تکرار به یادگیری چگونگی ترسیم خط چشم بپردازیم. برای کشیدن خط چشم قرینه و صاف ترفندها و تکنیک های ساده ای وجود دارد. به کمک این ترفندها رسم الگوهای زیبا و متقارن امکان پذیر خواهد بود. در این مقاله به شما یاد می دهیم که چطور خط چشم قرینه بکشید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید. 

چگونه خط چشم متقارن بکشیم؟ 

در ابتدا باید یک خط چشم مناسب از نوع خط چشم‌ مایع، خط چشم ژلی یا خط چشم مدادی انتخاب کنید. معمولا خط چشم مدادی کاربرد آسان تری دارد. خط چشم‌ مایع برای رسم خطوط صاف و خط چشم ژلی برای کشیدن خطوط پهن و گربه ای ایده آل است. اما در هر حالتی برای قرینه شدن خط دو طرف چشم ها باید توجه داشته باشید که مقدار مایع یکسانی از محفظه خارج شود یا در هر دو سمت میزان نرمی یا تیزی نوک مداد به یک اندازه باشد. بعلاوه می توانید برای اطمینان از قرینه بودن خطوط، ابتدا با مداد مشکی خط چشم دو طرف را رسم کرده و سپس با خط چشم روی آن را پر کنید. می توانید از گوشه داخلی چشم شروع نموده و و سپس از گوشه بیرونی به وسط حرکت کنید. در آخر قسمت وسط را پر کنید. این روش در متقارن شدن خطوط بسیار موثر است. با این وجود با بهره گیری از ابزارهای مختلف و بسیار ساده ای می توانید خطوط قرینه زیباتری رسم کنید. در این قسمت ترفندهای جالب کشیدن خط چشم قرینه را بیان می کنیم. با بکارگیری هر کدام از این راه ها می توانید در سریع ترین زمان و به راحت ترین شکل خطوط چشم قرینه و بی نقصی را داشته باشید. 

اما قبل از شروع به کار، باید حتما مداد یا خط چشم مناسبی تهیه کنید. اگر برای آرایش خود یک خط چشم فوق العاده حرفه ای لازم دارید، می توانید از خط چشم ضد آب و 24 ساعته کاورگرل کمک بگیرید. این محصول فرمول ژلی سبک و بسیار پررنگی دارد که به راحتی اعمال می شود. همچنین نوک تیز آن امکان ترسیم دقیق تر خطوط چشم را فراهم می کند. بنابراین می توانید از آن برای ایجاد میکاپ چشم ساده، دودی، گربه ای و ... استفاده کنید. این خط چشم با فرمول ضد آب و ماندگاری 24 ساعته در تمام روز ظاهری صاف و بدون لکه ایجاد می کند. خط چشم مایع و مشکی مات بیولیس مدل زوم ایت نیز رنگدانه های غنی و مشکی با نمای مات و طبیعی دارد. این محصول ضمن داشتن برس ظریف برای رسم خطوط مختلف، ماندگاری بالایی دارد و در برابر تعریق مقاوم است. همچنین پس از کشیدن روی پوست سریعا خشک می شود و لک و ریزش ندارد. در نتیجه برای رسم خطوط چشم یکدست با ضخامت های باریک و پهن ایده آل است. 

تکنیک های ساده و کاربردی برای رسم خط چشم های قرینه

1.    تکنیک استفاده از نوار چسب

در این تکنیک جدید و بسیار راحت برای کشیدن خط چشم قرینه تنها به نوار چسب احتیاج دارید. چسب های نواری یا کاغذی رسم هر گونه خط چشم خصوصا خط چشم گربه ای را اسان تر می کند. برای این منظور کافی است که یک تکه چسب نواری 2 تا 3 سانتی متری را در گوشه چشم طوری بچسبانید که از گوشه چشم به سمت انتهای ابرو کشیده شود. این کار را در هر دو سمت چشم هایتان انجام دهید. اگر احساس می کنید زاویه مناسب را پیدا نکرده اید، دو خط فرضی از گوشه های بینی تا گوشه چشم در نظر گرفته و نوار چسب را بچسبانید. دقت کنید که برای جلوگیری از نفوذ مواد آرایشی به قسمت زیرین چسب، آن را به طور کامل روی سطح پوست فیکس کنید. حال از مداد یا خط چشم مناسب استفاده کرده و خط نازکی بالای خط مژه فوقانی تا انتهای لبه چسب رسم کنید. خطی که در امتداد چسب می کشید را تا استخوان ابرو ادامه دهید. وقتی از گوشه خارجی چشم ها شروع می کنید می توان ابتدا دنباله دلخواه را رسم کرد و سپس آن را تا گوشه داخلی چشم ادامه داد. این کار را بر روی چشم دیگر نیز انجام داده و در آخر به آرامی چسب ها را جدا نمایید. 

2.    تکنیک نقطه گذاری یا نشانه گذاری

یکی دیگر از راه های عالی برای کشیدن خط چشم قرینه، ترسیم نقاط راهنما و وصل کردن آن نقاط به یکدیگر است. در این روش مسیر خط چشم به کمک نقطه‌ یا خط های ریزی که نشانه گذاری می شوند، مشخص شده و رسم آن آسان تر می گردد. ابتدا خط چشم فرضی را در نظر گرفته و با مداد چشم مشکی یا قهوه ای کمرنگ، شروع به نقطه گذاری کنید. می توانید اولین نقطه را بالای گوشه داخلی پلک بالا، دومین نقطه در محل شروع عنبیه یا قسمت رنگی چشم، سومین نقطه در بالای قسمت مردمک ها و نقطه چهارم را در محل پایان عنبیه بکشید. سپس نقطه پنجم را کمی بالاتر با فاصله از نقطه چهارم و نقطه ششم را هم بالاتر از نقطه قبل و در راستای خط فرضی که انتهای ابرو را به نقطه پنجم وصل می کند، بگذارید. البته تعداد نقاط اهمیتی نداشته و تنها به راحتی کار شما کمک می کند. بعلاوه باید تمام نقاط به طور مشابه و قرینه در سمت دیگر چشم ها نیز علامت گذاری شوند. حال نقاط را به هم متصل کرده و با یک خط چشم پر رنگ، خط کلی را رسم نمایید. می توانید با دقت فضای خالی بین خطوط را پر کنید و انحناهای لازم را شکل دهید. 

اگر به یک مداد چشم حرفه ای نیاز دارید، مداد چشم های ایمپکت کوییک لاینر کلینیک انتخابی فوق العاده است. این مداد نرم و روان و پررنگ، ماندگاری بالا و 12 ساعته دارد. همچنین دارای فرمول ضد آب و مقاوم در برابر آب و رطوبت و تعریق بوده و باعث پخش، لک یا تکه تکه شدن در نواحی پلک و اطراف چشم نمی شود. از طرفی دیگر هم کاملا ضد حساسیت و آلرژی و تحریک پوست و چشم می باشد. 

آموزش کشیدن خط چشم قرینه و یکسان

3.    تکنیک استفاده از گیره مو یا سنجاق سر

سنجاق و گیره های مشکی مو ابزاری کاملا در دسترس هستند که به ما در کشیدن خط چشم قرینه کمک می کنند. به کمک این گیره ها می توان به راحتی  قسمت مثلث بیرونی خط چشم را ترسیم نمود. برای این منظور کافی است قسمت دو شاخه یک گیره مو را با مایع خط چشم آغشته کنید تا رنگی شود. قسمت رنگ شده را سریعا و قبل از این که خشک شود، به مدت چند ثانیه روی گوشه خارجی پلک قرار داده و سپس بردارید. با این کار اثر خط چشم روی پلک باقی می ماند. می توانید با کمی بازتر کردن گیره با انگشت یا نزدیک و دور کردن آن از پلک، مدل و دنباله دلخواه را ایجاد کنید. حال مثلثی که روی گوشه خارجی پلک ایجاد شده را به یک خط چشم تمیز تبدیل کرده و این روند را روی چشم دیگر تکرار کنید. 

4.    تکنیک استفاده از فرمژه

فرمژه محصولی فوق العاده موثر برای زیباتر و بلندتر نشان دادن مژه ها می باشد. در عین حال نیز می تواند در کشیدن خط چشم قرینه به ما کمک کند. ساختار فر مژه به شکلی است که دقیقا مطابق با فرم چشم طراحی شده است. در نتیجه شما می توانید در کشیدن خط چشم قرینه از آن کمک بگیرید. برای این منظور کافی است تا با یک مداد یا خط چشم، در پایین ترین قسمت از لبه بالایی فرمژه که روی پلک قرار می گیرد، یک خط باریک رسم کنید. حال فرمژه را روی پلک قرار دهید تا رنگ و خط روی آن به لبه پلک ها منتقل شود. در این صورت خط چشم شما به همین راحتی کشیده می شود. این مراحل را برای سمت دیگر چشمتان نیز انجام دهید. می توانید از فرمژه صورتی رنگ لانکوم آیلش کرلر لیمیتد ادیشن استفاده کنید. این فرمژه با طراحی ایده آل و سر زاویه دار و پدهای سیلیکونی نرم یکی از بهترین فرمژه ها در سراسر جهان است. 

5.    تکنیک استفاده از شابلون مخصوص خط چشم

امروزه شابلون های خط چشم وارد بازار شده اند که کشیدن خط چشم قرینه را بسیار آسان تر کرده اند. این شابلون ها به صورت دو عددی با شکل و اندازه کاملا مشابه و یکسان تولید می شوند تا برای هر دو چشم قابل استفاده باشند. با تهیه و استفاده از شابلون های خط چشم می توانید در سریع ترین زمان خط چشم های زیبا، صاف و متقارنی را رسم نمایید. از طرفی، خودتان نیز می توانید شابلونی برای کشیدن خط چشم قرینه طراحی کنید. در واقع تنها به کمک مقداری چسب کاغذی که خط چشم مورد نظر را بر روی آن کشیده و با قیچی برش دهید، به سادگی یک شابلون ایجاد می کنید. سپس می توان با قرار دادن آن بر روی پلک ها، خط چشم قرینه را ترسیم کنید. 

آموزش کشیدن خط چشم قرینه و یکسان

ترفند اصلاح ایرادها در رسم خط چشم به کمک گوش پاک کن و کانسیلر

زمانی که بعد از کشیدن خط چشم متوجه عدم تقارن یا ناهمواری خطوط یا پخش شدن مایع خط چشم در اطراف پلک می شوید، می توانید با بکارگیری روش های زیر خط چشم خود را اصلاح نمایید و پلک را تمیز کنید. در این جا می توانید از تکنیک گوش پاکن و پوشانندگی کانسیلرها کمک بگیرید. بعبارتی با استفاده از یک گوش پاک کن تمیز و آغشته به مقداری پاک کننده آرایش مخصوص چشم اضافات خط چشم را پاک کرده و ناهمواری ها را صاف کنید. گوش پاک کن ها به دلیل جنس پنبه ای و لطیفی که دارند و همچنین استریل و بهداشتی بودن، به پوست حساس نواحی چشم و پلک ها آسیبی نمی رسانند. پس از رفع اشکالات ایجاد شده، در صورت نیاز می توانید با یک مداد چشم نواقص آن را برطرف نمایید. بعلاوه از کانسیلر در قسمت های پاک شده استفاده کنید تا خط چشم مرتب تری داشته باشید. بهتر است به جای پخش کردن و مالیدن کانسیلر روی پوستتان که ممکن است باعث ماسیدگی و ماندگاری کمتر شود، از بلندر یا یک براش سر کج و متراکم آغشته به کانسیلر استفاده کنید. می توانید از دو تا سه لایه کانسیلر برای پوشاندن ناهمواری ها و نواقص خط چشم استفاده نمایید.

اگر به دنبال یک کانسیلر با پوشانندگی عالی برای میکاپ حرفه ای خود می گردید، کانسیلر کانسیل اند دیفاین رولوشن را پیشنهاد می کنیم. این محصول فرمولاسیون سبک و نرم با رنگدانه های غنی دارد که پوشانندگی و کاور بسیار عالی و یکدستی را ارائه می دهد. در نتیحه علاوه بر نواقص، چروک، تیرگی، پف و لک های صورت، عیوب حاصل از مواد آرایشی و خط چشم و ... را نیز می پوشاند. عملکرد عالی آن سبب شده تا به عنوان برنده جایزه بهترین کانسیلر در سال 2018 معرفی شود. این کانسیلر بی نظیر نمای مات و ماندگاری بسیار عالی دارد. همچنین برای انواع پوست مناسب است.

سخن پایانی

در این مقاله راهنمایی ها و ترفندهای لازم را برای کشیدن خط چشم قرینه آموزش داده ایم. اما نباید فراموش کنید که تنها با تمرین و تکرار است که می توانید خط چشم زیبا و یکسانی برای هردو چشم بکشید. با این وجود در برخی افراد ممکن است به دلیل تفاوت در زاویه و حالت چشم ها، کشیدن خط چشم قرینه دشوارتر باشد. بنابراین تنها با تکرار زیاد می توانید قلق مدل چشمان خود را پیدا کرده و خط چشم های زیباتری ترسیم کنید. 

نظرات

captcha Refresh