بستن

نحوه مات کردن کرمپودر و آرایش صورت

نحوه مات کردن کرمپودر و آرایش صورت
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/01/19 0 نظر

بسیاری از افراد خصوصا آنهایی که پوست چرب و مختلطی دارند، پس از آرایش حالت براق و درخشانی روی صورتشان ایجاد می شود. این درخشش ناخواسته ظاهری شبیه تعریق یا خیس و چرب شدن روی پوست ایجاد می کند که بسیار ناخوشایند است. این موضوع سبب شده تا خانم های زیادی به دنبال راهکارهای موثر جهت مات کردن آرایش صورت باشند. از طرفی آرایش های مات دارای جلوه بهتر و ماندگاری بیشتری هستند. به طور کلی داشتن پوست های چرب تر، عدم پاکسازی پوست قبل از میکاپ، استفاده از لوازم آرایش خصوصا کرمپودر بی کیفیت یا غیر سازگار با نوع پوست را می توان از جمله دلایل عمده برق افتادن و چرب شدن آرایش صورت دانست. به منظور پیشگیری از بروز چنین اتفاقی باید از کرمپودرهای مناسب و مات کننده استفاده کرد. در کنار آن نیز باید به کمک ترفندهایی برای مات کردن کرم پودر و کنترل چربی پوست کمک گرفت تا فینیش نهایی میکاپ مات شود. پس اگر شما هم به دنبال آرایشی مات و طبیعی هستید، تا انتهای مطلب با ما همراه شوید. 

چگونه آرایش و کرم پودر خود را مات کنیم؟

برای داشتن یک میکاپ مات و همچنین ایجاد نمای ماتی از کرمپودر روی صورت راهکارهای موثری وجود دارد. در ادامه به برخی از این اقدامات مفید اشاره می کنیم.

1.    پاکسازی و مراقبت از پوست قبل از شروع آرایش

یادتان باشد قبل از اینکه هرگونه مواد آرایشی را روی صورتتان بزنید، ابتدا باید پوست خود را تمیز و آماده کنید. در غیر اینصورت، حتی بهترین کرم پودر هم روی پوست کثیف و چرب جلوه دلخواه را ایجاد نمی کند. پس برای داشتن یک آرایش طبیعی و مات باید ابتدا پوستمان را با یک شوینده مناسب شسته و پاکسازی نماییم. بهتر است از محصولاتی که به کنترل و کاهش چربی پوست کمک می کنند، استفاده کنیم. این کار ضمن حذف چربی اضافی پوست و مات کردن میکاپ، ماندگاری آرایش شما را افزایش می دهد. استفاده از تونر خصوصا برای افراد دارای پوست چرب به تعادل pH پوست و مات شدن میکاپ کمک می کند. استفاده از کرم مرطوب کننده و مات کننده مخصوص پوست های چرب نیز بسیار موثر است. 
ژل شستشوی صورت ضدجوش تی تری حاوی روغن درخت چای دکتر سی تونا فارماسی با ترکیبات ارگانیک و طبیعی مانند روغن درخت چای و عصاره آویشن فرموله شده است. این شوینده ضمن پاکسازی پوست و رفع آلودگی، چربی های اضافه و سلول های مرده موجب کاهش میزان ترشح چربی بیش از حد پوست می شود. همچنین دارای اثرات ضد جوش و ضد لک و ضد التهاب می باشد. استفاده از این محصول را به انواع پوست خصوصا پوست چرب، مختلط و مستعد جوش توصیه می کنیم.
محصول دیگری که روزانه و به خصوص قبل از میکاپ به کمک شما می آید، تونر پاک کننده و مات کننده تی تری بادیشاپ است. این تونر به کمک فرمولاسیون طبیعی و منحصر به فرد خود یک پاک کننده بسیار قوی است. به طوری که بدون ایجاد هیچ اثری از خود روی پوست، بقایای ناخالصی های آن را پاکسازی می نماید. از طرفی دیگر باعث مات شدن پوست و کنترل میزان ترشح چربی آن در طول روز می شود. 

2.    استفاده از پرایمر برای مات کردن آرایش

زیرسازی آرایش تاثیر زیادی در نما و ماندگاری میکاپ شما دارد. اگر می خواهید پس از مدتی میکاپتان براق و درخشنده نشود، باید قبل از استفاده از کرم پودر از یک پرایمر استفاده کنید. پرایمرها با جذب چربی اضافی پوست مانع براق و چرب به نظر رسیدن صورتتان می شوند. لذا اینگونه می توانید یک آرایش صورت مات داشته باشید. البته پرایمرها دارای ویژگی ها و فواید زیادی هستند ولی در اینجا باید از پرایمرهای کنترل کننده چربی یا مات کننده استفاده شود. 
یکی از پرایمرهایی که پوست را برای آرایش آماده می کند، پرایمر فوق العاده سبک پوشاننده منافذ باز پروفشنال بنفیت مدل لایت است. این محصول فرمول 73٪ مبتنی بر آب و فوق العاده سبک و ملایمی دارد. لذا لایه شفاف و راحت و تنفس پذیری با نمای طبیعی روی صورت ایجاد می کند. افزون بر این منافذ باز و سایر عیوب را پوشانده و ظاهری صاف و یکدست به شما می بخشد. این پرایمر بدون ایجاد احساس سنگینی روی پوست، میکاپ شما را تا 12 ساعت شاداب و ماندگارتر می سازد. 

نحوه مات کردن کرمپودر و آرایش صورت

3.    استفاده از کرم پودرهای مات کننده

با وجود اینکه نکات ذکر شده در این مقاله به مات نگه داشتن کرمپودر کمک می کنند، با این حال باید از کرمپودرهایی که ذاتا مات هستند برای کاور پوست استفاده کنید. بعبارتی اگر پوست چربی دارید که میکاپتان پس از مدتی براق می شود، باید از کرمپودری استفاده کنید که میزان چربی پوست را کاهش دهند. در غیر اینصورت سایر کرمپودرها پوست را از آنچه که هست چرب تر نشان می دهند. پس محصولاتی را انتخاب کنید که فاقد روغن و چربی بوده و نمای مات داشته باشند. سپس کرمپودر خود را با استفاده از یک براش مناسب یا بیوتی بلندر و اسفنج آرایشی در تمام قسمت های صورت پخش کنید. همچنین می توانید بعد از کرم پودر از یک کانسیلر با رنگ یک یا دو درجه روشن تر از پوست برای پوشاندن تیرگی و عیوب کمک بگیرید.  
پیشنهاد ما کرمپودر مایع مات کننده و مرطوب کننده صورت دبورا میلانو است. این کرمپودر مات قابلیت پوشانندگی بالا و ماندگاری طولانی مدتی دارد. لذا ضمن پوشاندن عیوب و لک های صورت، پوستی یکدست و بی نقص به شما می بخشد. بعلاوه نواحی چرب صورت را مات می کند. این کرم پودر بدون انتقال بوده و در برابر تعریق و رطوبت مقاوم است. افزون بر این مزایای دیگری از جمله آبرسانی پوست در تمام طول روز و محافظت در برابر آفتاب و آلودگی محیطی را نیز دارد. 
اگر به دنبال یک بی بی کرم با فرمولاسیونی بدون روغن و چربی و با نمای مات می گردید نیز بی بی کرم مخصوص پوست های چرب مدل کلین مات کاورگرل را توصیه می کنیم. این محصول بافت بسیار سبک و بر پایه آب داشته و روی پوست به راحتی ترکیب می شود. در نتیجه ضمن پوشش دهی کامل لکه ها و سایر عیوب پوستی، رنگ آن را صاف و یکدست می کند. از طرفی دیگر از چرب شدن و درخشش ناخواسته و برق افتادن صورت جلوگیری می نماید. به کمک این محصول آرایشتان بدون براق شدن در تمام طول روز باقی می ماند. 

4.    استفاده از پودر بیک یا پودر فیکس و مات کننده آرایش

استفاده از یک پودر بیک مات بر روی کرم پودر به بهترین شکل باعث فیکس و مات شدن آن می شود. بعلاوه آرایش را در طول روز حفظ کرده و اجازه نمی دهد نمای کرمپودرتان تغییر کند یا چرب شود. در واقع میزان پوشش دهی این پودرها دو برابر کرم های مایع و زیرساز آرایش می باشد. به این ترتیب برای مات کردن کرمپودر استفاده از پودر بیک به ویژه برای افرادی که پوست چربی دارند، بسیار ضروری می باشد. 
پودر شل و تثبیت کننده 2 در 1 صورت و زیر چشم شی گلم مدل اینستا ردی رنگ Translucent پودری شفاف و دوکاره برای فیکس کردن نواحی صورت و زیر چشم است. این پودر فشرده ابریشمی و ضد آب دارای نمای مات بوده و به راحتی روی پوست اعمال می شود. سپس باعث تثبیت و ماندگاری میکاپ شده و از تغییر یا محو شدن آرایش صورت و چشم جلوگیری می کند. به کمک این پودر جذب کننده روغن و چربی پوست، جلوه ای تازه و بدون درخشش ناخواسته خواهید داشت. این پودر بیک در پر کردن خطوط صورت و ایجاد سطح صاف روی پوست نیز موثر است.

5.    استفاده از اسپری های فیکساتور 

اسپری های فیکس کننده یا تثبیت کننده و مات کننده یکی دیگر از موثرترین محصولات کاربردی برای کمک به مات نگه داشتن کرمپودر است. این محصولات بعنوان نوعی پرایمر قبل از آرایش نیز کاربرد داشته و از همان ابتدای میکاپ، چربی اضافی صورت را از بین می برد. بعلاوه فرمول رقیق و سبک اسپری ها دارای اثربخشی سریعی بوده و فورا به کمک شما می آیند. به همین جهت است که آن ها را پرایمری با ترکیبات دوگانه سیلیکون مایع می دانند. استفاده از اسپری مات کننده خصوصا برای پوست چرب ضروی بوده و آرایشتان را در طول روز ثابت و بدون تغییر نگه می دارد. 
اسپری فیکس اربن دیکی مدل اُل نایتر لانگ لستینگ یک اسپری مات کننده با بافت مایع سبک و بیرنگ است. بنابراین برای انواع تناژ رنگی پوست بکار رفته و تا 16 ساعت به افزایش ماندگاری آرایش کمک می کند. این محصول ضمن تثبیت آرایش، مانع برق افتادن و چرب شدن میکاپ و کرمپودرتان می شود. همچنین از جمع شدن کرمپودر و کانسیلر بین خطوط و چروک صورت جلوگیری می کند. به کمک این اسپری علاوه بر اینکه ظاهر پوست مات می شود، دچار ماسیدگی و چسبندگی مواد آرایشی نیز نخواهید شد. 

6.    استفاده از کانتور و رژگونه

کانتورینگ صورت و استفاده از رژگونه پودری نیز می تواند در مات کردن آرایش در طول روز موثر باشد. در واقع کانتور برای زاویه سازی و اصلاح و تغییر فرم صورت بکار می رود. با این حال استفاده از کانتور تیره تر در زیر گونه، اطراف چانه و پیشانی و همچنین رژگونه پودری روی سیب گونه، پیشانی و چانه می تواند ظاهری شاداب و مات تر ایجاد کند. فراموش نکنید که این مواد آرایشی را به خوبی با یک براش مناسب روی پوست ترکیب کنید. 
می توانید از پلت کانتور بیولیس مدل Must Have It که یک پالت چند کاره رژ گونه، هایلایتر، برانزر است، استفاده کنید. این سایه ها بافت بسیار سبک و نرمی دارند و به راحتی ترکیب شده و پوشش یکدستی ایجاد می کنند. بعلاوه از رنگ دهی و ماندگاری بالا و بدون ریزش برخوردارند. این پلت کوچک و جمع و جور بسیار کاربردی و باکیفیت است و میکاپ زیبایی به شما هدیه می دهد. 

نحوه مات کردن کرمپودر و آرایش صورت

7.    ترفند‌ جذب چربی اضافی پوست در طول روز 

حتی با وجود بکارگیری تکنیک های مات کردن کرمپودر و آرایش صورت باز هم ممکن است ارایش پوست های بسیار چرب پس از مدتی براق شود. این افراد باید علاوه بر نکات ذکر شده، همواره پودر یا دستمال کاغذی همراه خود داشته باشند. شما می توانید پس از زیرسازی پوست و استفاده از کرم های آرایشی و قبل از پودر زدن ابتدا چربی اضافی سطح پوست، را با یک پارچه یا دستمال نخی تمیز حذف کنید. همچنین به منظور حذف درخشش بوجود آمده پس از استفاده از اسپری نیز می توان با استفاده از پودرهای مات، چربی و روغن پوست را مهار کرد. حال پیشنهاد ما این است که در طول روز هم با همراه داشتن محصولات مورد نیاز با یک پد به آرامی کرمپودر و میکاپتان را فیکس کنید. 
می توانید از پنکک مات کننده فول کاور و 16 ساعته سوپر استی میبلین کمک بگیرید. این محصول از درخشش ناخواسته آرایش جلوگیری کرده و پوست را مات می کند. بعلاوه عیوب پوستی را پوشانده و در تمام طول روز پوشش مات و یکدست و شاداب به صورت می دهد. این پنکک دوام بسیار بالایی تا 16 ساعت داشته و میکاپ شما را ثابت نگه می دارد. از طرفی دارای فناوری نوآورانه میکروفلکس با رنگدانه های ضد آب بوده و در برابر گرما، رطوبت، تعریق و لمس مقاوم است. به این ترتیب می توانید برای مهمانی های ساحلی، کنار استخر یا حین انجام حرکات ورزشی و ... از آن استفاده کنید و میکاپی مات و ماندگار و بدون لک شدن یا به هم ریختن را تجربه کنید. 

جمع بندی

امروزه آرایش های مات و طبیعی طرفداران زیادی دارد. از طرفی افردای که پوست های چربی دارند همیشه از چرب شدن و برق افتادن آرایش خود گله می کنند. در این مقاله نکاتی را بیان کردیم تا به کمک آن ها بتوانید کرم پودر خود را مات کنید. با وجود تمام این ترفندهای مات کردن آرایش صورت، بهترین راهکار استفاده از محصولات مات کننده و کرم پودرهای مات است. زیرا این نوع محصولات به خوبی ایجاد یک آرایش مات را تضمین می کنند. همچنین استفاده از محصولات اصل و باکیفیت را نیز فراموش نکنید. چرا که لوازم آرایش فیک و نامرغوب می توانند حتی موجب تغییر رنگ و نارنجی شدن کرم پودر روی صورت شده و آن را اکسید و چرب تر نشان دهند. 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

جدیدترین مقالات