بستن

چگونه یک خط چشم حرفه ای و زیبا بکشیم؟

چگونه یک خط چشم حرفه ای و زیبا بکشیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/09/30 0 نظر

خط چشم ها یکی از محبوب ترین لوازم آرایشی مخصوص چشم به شمار می آیند. کشیدن خط چشم تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت چشم ها و صورت دارد. ولی در عین حال جزو پر چالش ترین مراحل میکاپ چشم می باشد. به همین دلیل نیازمند یادگیری ترفندها و راهکارهای مناسب است. چنانچه بتوانید یک خط چشم زیبا و تمیز و دقیق بکشید، چشمان شما جلوه برجسته و درشت تری پیدا کرده و یا به شکل دلخواه شما تغییر می کند. کشیدن خط چشم شاید در ابتدا کمی سخت و پیچیده به نظر برسد. اما به مرور و با تکرار و تمرین آسان تر خواهد شد. در این مقاله سعی کرده ایم تا تکنیک های ساده و کاربردی را برای خط چشم کشیدن ارائه دهیم. شما با بکارگیری این ترفندها پس از چند مرتبه قادر خواهید بود تا یک خط چشم زیبا و حرفه ای بکشید. برای یادگیری این ترفندها ما را در ادامه همراهی نمایید. 

استفاده از انواع خط چشم 

خط چشم ها در انواع مختلفی تولید می شوند که استفاده از آن ها کمی با هم متفاوت است. در این قسمت در مورد کاربرد و استفاده از هر کدام توضیح می دهیم.

خط چشم مایع

خط چشم های مایع برای کشیدن خطوط صاف و مشخص روی پلک مناسب هستند. جهت استفاده از این خط چشم ها بهتر است ابتدا خطوط دور خط چشم را بکشید. سپس داخل آن را پر کنید. به کمک خط چشم مایع می توانید انواع خطوط نازک و پهن را رسم نمایید. 

خط چشم ژلی

خط چشم ژلی معمولا شامل یک محفظه از مواد ژلی به همراه یک قلم موی کوچک می باشد. این نوع از خط چشم ها یکی از گزینه های ایده آل برای کشیدن خط چشم های پهن و گربه ای است. به کمک این خط چشم می توانید خطوطی ضخیم و جذاب تر را ایجاد نمایید. 

خط چشم مدادی

خط چشم مدادی قابلیت استفاده بسیار آسانی دارد. این خط چشم ها برای کشیدن انواع خطوط ملایم و طبیعی و همچنین خطوط دودی و خیره کننده مناسب هستند. برای این منظور کافی است تا در هنگام استفاده، سر مداد را با توجه به خط چشم مد نظرتان تیز یا پهن کنید. از دیگر مزایای این خط چشم ها نسبت به خط چشم های مایع، پخش نشدن آن می باشد. 

تکنیک های خط چشم کشیدن به صورت حرفه ای

در این قسمت ترفندهای کاربردی را برای کشیدن خط چشم بیان می کنیم که جهت استفاده از هر یک از انواع خط چشم ها کارایی دارند. با بکارگیری این ترفندهای کشیدن خط چشم می توانید مشکلات خود را در این زمینه برطرف کنید.

1.    کنترل لرزش دست در زمان کشیدن خط چشم

کشیدن خط چشم نیاز به دقت و حوصله و تسلط کامل دارد. اما بسیاری از افراد خصوصا افراد مبتدی در هنگام خط چشم کشیدن دستشان می لرزد. بنابراین اولین کاری که باید در این هنگام انجام دهید، جلوگیری از لرزش دست در زمان کشیدن خط چشم است. برای این منظور می توانید از یک راهکار سه مرحله ای کمک بگیرید. یعنی خط چشم را در حالت نشسته بکشید. آرنج خود را بر روی یک سطح صاف قرار دهید تا ثابت بماند. سپس برای تسلط بیشتر، انگشت کوچکتان را روی گونه قرار داده و خط چشم را رسم کنید. 

2.    کمک گرفتن از روش های نقطه گذاری و خط چین گذاری

اگر شما فرد مبتدی هستید که کشیدن یک خط چشم یکپارچه در یک مرحله برایتان دشوار است، می توانید از تکنیک های نقطه گذاری یا خط چین گذاری کمک بگیرید. یعنی برای کشیدن خط چشم، ابتدا آن را به صورت نقطه نقطه یا به شکل خط چین های کوتاه بکشید. سپس این نقطه ها یا خط های کوچک را به یکدیگر متصل کرده و خط چشم را پر نمایید. این روش علاوه بر این که کشیدن خط چشم را برای شما آسان تر می سازد، احتمال اشتباه را نیز به حداقل می رساند.

نحوه رسم خط چشم حرفه ای و زیبا

3.    استفاده از کارت ویزیت یا نوار چسب برای کشیدن خط چشم های دنباله دار

کشیدن خط چشم های دنباله دار چشمان شما را کشیده تر و فوق العاده زیباتر نشان می دهد. اما شاید این کار برای همه افراد چندان آسان نباشد. راهکار مناسبی که برای کشیدن دنباله خط چشم وجود دارد، استفاده از ابزارهای کمکی نظیر لبه کارت ویزیت، نوار چسب و ... می باشد. برای این منظور می توانید گوشه کارت ویزیت را در زاویه دلخواه کنار چشم قرار داده و خطی بالای کارت بکشید. همچنین می توانید یک نوار چسب را در گوشه چشم خود چسبانده و دنباله خط چشم را رسم کنید. این تکنیک ها در عین موثر بودن، بسیار ساده هستند. 

4.    یادگیری روش های اصلاح ایرادات و اشتباهات خط چشم

یکی دیگر از ترفندهایی که برای کشیدن خط چشم باید بلد باشید، چگونگی اصلاح اشتباهات بوجود آمده می باشد. بروز اشتباه در حین کشیدن خط چشم امری عادی می باشد. آنچه که اهمیت دارد، رفع اشتباهات بدون نیاز به پاک کردن کامل خط چشم است. برای این منظور دو راهکار ساده ارائه می دهیم که فوق العاده کاربردی و موثر هستند. می توانید از یک گوش پاک کن آغشته به پرایمر، کانسیلر یا آرایش پاک کن استفاده کنید و ایراد بوجود آمده را برطرف نمایید. همچنین می توانید از سایه چشم همرنگ با پوست برای اصلاح اشتباه کمک بگیرید. سایه را با براش کوچکی روی پلک زده و خط چشم را اصلاح و مرتب کنید. با این روش های ذکر شده دیگر نیازی به پاک کردن کل خط چشم نخواهید داشت. بلکه فقط ایرادهای ایجاد شده را برطرف می سازید. این تکنیک می تواند به شما در رسم خط چشم نیز کمک کند. لذا در مواقعی که روش نقطه گذاری برایتان مشکل است، می توانید ابتدا یک خط چشم نامرتب بکشید و سپس به کمک این روش ها آن را مرتب نمایید. 

آشنایی با روش های خط چشم کشیدن

با یادگیری تکنیک های بیان شده می توانید تا حد زیادی در کشیدن خط چشم موفق عمل کنید. به یاد داشته باشید که در زمان کشیدن خط چشم، پوست خود را نکشید. زیرا این کار ممکن است مانع یکدست شدن خط چشم شما شود. در ادامه نیز روش های خط چشم کشیدن را به صورت کامل و مرحله به مرحله توضیح می دهیم. 

نحوه کشیدن خط چشم مدادی

کشیدن خط چشم مدادی آسان است و ترسیم هر گونه خطوطی را امکان پذیر می سازد. برای مثال، جهت ایجاد یک خط چشم دقیق و نازک باید نوک مداد را با تراش مخصوص تیز کنید. همچنین اگر به دنبال خط چشم پهن هستید، سر مداد را به آرامی روی دستمال کاغذی بزنید تا گرد شود یا آن را خیس کنید. برای تیره تر شدن رنگ مداد نیز توصیه می شود که سر مداد را با سشوار گرم کنید تا نرم و پررنگ شود. همچنین در صورتی که سر مداد بیش از اندازه نرم است، می توانید با قرار دادن آن در فریزر برای چند دقیقه، آن را خنک و سفت کنید. 

برای کشیدن خط چشم، گوشه بیرونی پلک را نگه داشته تا محکم بماند و خط صافی رسم شود. سپس به آرامی و با شروع از گوشه بیرونی چشم خط چشم را رسم کنید. در صورت تمایل نیز می توانید خط نازکی در یک سوم انتهایی پایین چشم بکشید. برای رسم خط چشم پایین یکی از انگشتان را روی گونه خود قرار داده و با دقت خط چشم را فقط در بخش بیرونی و یا روی تمام خط پایین چشمتان بکشید. همچنین پر کردن فضای بین خط چشم و خط مژه نیز ظاهر طبیعی و زیباتری ایجاد می کند. 

نحوه کشیدن خط چشم مایع

اگر از خط چشم های مایع نوع مخزن دار استفاده می کنید، بهتر است ابتدا آن را تکان دهید تا جزء مایع و جامد آن ترکیب شوند. برای رسم خط چشم مقدار مناسبی از مایع را با قلمو بگیرید. سپس کشیدن خط را از وسط چشم شروع کرده و به سمت لبه خارجی چشم حرکت دهید. پس از آن، قسمت گوشه چشم را به خط کشیده شده متصل نمایید. می توانید از تکنیک هایی مانند نقطه گذاری یا ترفند اصلاح اشتباهات کمک بگیرید. چنانچه رسم خط چشم مایع برایتان دشوار است، می توانید ابتدا با یک مداد چشم خطی را رسم کنید و سپس روی آن را با خط چشم مایع پر کنید. در صورتی که مایل باشید می توانید به خط چشمتان دنباله اضافه کنید. 

نحوه کشیدن خط چشم ژلی

اگر زمان استفاده از این خط چشم، ژل کمی خشک یا سفت به نظر می رسد، بهتر است مخزن را در دستان خود گرفته و گرم کنید. این کار استفاده از ژل را آسان تر می سازد. ابتدا با قلمو مقدار مناسبی از ژل خط چشم را گرفته و برای جلوگیری از خشک شدن آن، درب محفظه را ببندید. رسم خط چشم را از گوشه داخلی چشم شروع کرده و پس از آن، از گوشه خارجی به وسط بکشید. سپس قسمت مرکزی را پر کنید. می توانید از تکنیک های نقطه گذاری یا خط چین گذاری کمک بگیرید و با پر کردن آن ها خط صافی رسم کنید. توصیه می کنیم جهت یکدست تر شدن خط چشم چند بار روی خط بکشید. 

نحوه رسم خط چشم حرفه ای و زیبا

معرفی چند مورد از بهترین خط چشم های موجود در بازار

یکی از خط چشم های عالی که برای ایجاد انواع میکاپ های چشم ساده و کلاسیک و دودی و گربه ای و ... قابل استفاده است، خط چشم ضد آب و 24 ساعته کاورگرل می باشد. این خط چشم فرمول ژلی سبکی دارد و به آسانی روی پوست اعمال می شود. همچنین به لطف نوک تیزی که دارد برای ترسیم دقیق تر خطوط مناسب است. رنگدانه های غنی و پررنگ آن نیز پوشش و ظاهری نرم و صاف و یکدست ایجاد می کند. این خط چشم دارای فرمول ضد آب با ماندگاری طولانی مدت و 24 ساعته در تمام طول روز است. بعلاوه سریعا خشک شده و بدون لکه یا انتقال باقی می ماند.

خط چشم مدادی دو طرفه کوییک لاینر فور آیز اینتنس کلینیک نیز یک خط چشم مدادی و بدون نیاز به تیز کردن است. این محصول در یک سمت دارای خط چشم مدادی بوده و در سمت دیگر یک اپلیکاتور اسفنجی دارد. لذا برای ایجاد خط چشم های دلخواه یا آرایش دودی و اسموکی در اطراف چشم ایده آل است. فرمولاسیون مایع این خط چشم حاوی رنگدانه های غنی و مقاوم در برابر لک و انتقال می باشد. از طرفی به دلیل داشتن بافت کرمی به آسانی روی پوست کشیده می شود. این خط چشم رنگ دهی و ماندگاری بالایی تا 12 ساعت دارد. همچنین مورد تایید متخصصین بوده و برای همه حتی چشم های حساس و استفاده کنندگان از لنز قابل استفاده است. 

خط چشم مویی ضد آب بیولیس مدل گلاید ایت مشکی یک خط چشم ایده آل برای استفاده طولانی مدت و سریع است. این محصول برس مویی با نوک ظریف و باریکی دارد که به آسانی در امتداد خط مژه اعمال می شود. بنابراین به شما کمک می کند تا خطوطی با ظاهر و ضخامت های دلخواه ایجاد کنید. فرمول مایع این خط چشم رنگدانه های غنی و مشکی دارد و پوششی سبک و یکدست ایجاد می نماید. این محصول ضد آب و بدون انتقال می باشد. لذا سریعا خشک شده و در اثر تعریق و رطوبت باعث ریزش و پخش شدن زیر چشم نمی شود. 

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که طرفدار خط چشم های ماژیکی می باشید، پیشنهاد ما خط چشم مایع و ماژیکی ضد آب نیکس مدل اپیک اینک لاینر است. این خط چشم برسی با نوک نمدی نازک و انعطاف پذیر دارد که برای کنترل کامل ضخامت خطوط عالی است. از این رو امکان رسم انواع خطوط ظریف و طبیعی، ضخیم، پهن و پررنگ، کلاسیک، گربه ای، ساده را به شما می دهد. این خط چشم حرفه ای دارای فرمولاسیون مایع با رنگدانه های قوی با روکش ساتنی و صاف است. همچنین فرمولی ضد آب و ضد لک و بادوام دارد و در برابر تعریق، رطوبت، گریه و بارندگی مقاوم است. این خط چشم به دلیل سهولت در استفاده برای تمام افراد مبتدی و حرفه ای مناسب می باشد. لذا به شما کمک می کند تا یک خط چشم صاف و دقیق و بی نقص و کاملا طبیعی بکشید. 

اما اگر به دنبال خط چشم های رنگی می گردید، خط چشم ضد آب پاور پنسل بی اچ کازمتیک انتخابی بی نظیر است. این خط چشم رنگ هایی زیبا با رنگدانه های غنی دارد و پوششی صاف با درخشش و زیبایی خیره کننده ای ایجاد می کند. بافت کرمی این محصول به راحتی روی پلک و خط مژه های بالایی و پایینی اعمال می شود. از طرفی دیگر نیز ضد آب بوده و دوام و ماندگاری بالایی دارد. شما می توانید از این خط چشم رنگی برای کشیدن انواع خط چشم های تیز و پهن و گربه ای و .... کمک بگیرید. 

برای دیدن فیلم آموزشی در آپارات روی لینک مقابل کلیک کنید : https://aparat.com/v/zAxVO

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

جدیدترین مقالات