بستن

چگونه با آرایش لب های خود را پرتر و برجسته تر نشان دهیم؟

چگونه با آرایش لب های خود را پرتر و برجسته تر نشان دهیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/12/21 0 نظر

لب ها یکی از اجزای مهم صورت ما به شمار می روند و تاثیر زیادی بر روی زیبایی چهره دارند. لب های برجسته نیز همانند چشم های درشت یا صورت زاویه دار و ... به عنوان یک معیار زیبایی شناخته می شود. به طوری که بسیاری از خانم هایی که لب های باریک و کم حجمی دارند، به روش های تهاجمی و پرهزینه ای مانند تزریق ژل و جراحی و ... روی می آورند. اما خوشبختانه راهکارهای کم هزینه و راحت تری نیز برای این منظور وجود دارد. برای مثال شما می توانید با بکارگیری ترفندهای آرایشی به برجسته تر به نظر رسیدن لب هایتان کمک کنید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله نحوه آرایش برای حجیم تر شدن لب ها را آموزش دهیم. بنابراین بدون تزریق ژل می توانید لب هایی برجسته و جذاب تر داشته باشید. لذا پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب را مطالعه نمایید. 

ترفندهای آرایشی برای برجسته تر نشان دادن لب ها

تکنیک های آرایش می توانند به شما کمک کنند تا لب های برجسته تری را به نمایش بگذارید. اما فراموش نکنید که رعایت تعادل در این موارد بسیار مهم است. لب هایی که بیش از حد بزرگ و حجیم شوند، ظاهری مصنوعی خواهند داشت. بنابراین سعی کنید تا با تکنیک های آرایشی ظاهری زیبا و برجسته و در عین حال طبیعی ایجاد نمایید. برای یادگیری این تکنیک ها، مطالب زیر را مطالعه کنید. 

1.    اسکراب و آماده سازی لب برای آرایش

همان طور که قبل از شروع آرایش صورت باید زیرسازی مناسبی روی پوست صورت انجام شود، این کار برای آرایش لب ها نیز مهم است. بنابراین قبل از اینکه بخواهید آرایش لب را شروع کنید، ابتدا لب ها را شسته و تمیز کنید. همچنین می توان از اسکراب لب استفاده کرد تا سطحی صاف و یکدست و بدون هیچ گونه ناهمواری ایجاد شود. اسکراب به طور غیر مستقیم موجب برجسته نشان دادن لب ها می گردد. بعلاوه باعث می شود رژ لب بهتر روی لب هایتان بنشیند. برای این کار می توان از اسکراب لب آماده یا ترکیب خانگی عسل و شکر استفاده نمود. 

اسکراب و لایه بردار لب مدل پرپ پولیش مورفی فرمولاسیون ملایم و موثری دارد. این محصول ضمن پاکسازی ناخالصی ها و سلول های مرده و رفع خشکی، ترک ها و پوسته پوسته های روی لب، آن را نرم و صاف و یکدست می سازد. همچنین به کمک مواد مغذی، شی باتر، روغن نارگیل و جوجوبا باعث تغذیه و مرطوب شدن لب خواهد شد. طراحی این محصول شبیه به رژلب بوده و قابلیت استفاده سریع و راحتی هم دارد.  

2.    استفاده از بالم لب مرطوب کننده 

برای داشتن لب های برجسته، قبل از شروع آرایش حتما از بالم لب استفاده کنید. بالم های لب علاوه بر مرطوب نگه داشتن لب ها، مانع خشک و چروک و تیره شدن آن می شوند. بنابراین با تامین رطوبت مورد نیاز به حفظ سلامتی و شادابی لب کمک می کند. همچنین سبب می شود رژ لبتان صاف و یکدست کشیده شده و ظاهر پرتری داشته باشد. اگر به دنبال بالم لب طبیعی و ضد حساسیت و خوش طعم می گردید، بالم لب آبرسان و مرطوب کننده مدل استیکی ای او اس را امتحان کنید. این بالم با شی باتر و روغن های مغذی نارگیل و جوجوبا و ... فرموله شده است. از این رو موجب آبرسانی عمیق و محافظت و مرطوب ماندن طولانی و 24 ساعته پوست لب ها می شود. بعلاوه با رفع خشکی و ترک های لب، در تمام روز ظاهری نرم و صاف به لب ها می بخشد. 

3.    بی رنگ کردن لب ها با استفاده از کمی کانسیلر یا کرمپودر 

برای برجسته شدن لب ها توصیه می کنیم قبل از اینکه از رژ لب و مداد لب و ... استفاده کنید، ابتدا با کانسیلر یا کرم پودر لب هایتان را بی رنگ کنید. وقتی از کانسیلر یا کرم پودر هم رنگ پوست روی لب و اطراف آن بزنید، باعث صاف شدن سطح لب و افزایش ماندگاری آرایش لب می شود. بعلاوه با بیرنگ کردن لب می توانید فرم آن را به کمک یک خط لب تغییر داده و اصلاح کنید. 

4.    لب هایی برجسته با آرایش لب کم رنگ

اگر می خواهید از رژلب های ملایم و کمرنگ استفاده کنید ولی در عین حال نیز لب ها را برحسته نمایید، می توانید از این تکنیک کمک بگیرید. ابتدا با یک مداد لب نود و ملایم و مات نوک تیز از قسمت هفت لب بالای خود، خط لبی مماس و کمی بالاتر از خط لب اصلی بکشید. پس از اینکه این کار را روی کل لب بالا انجام دادید، روی لب پایین نیز انجام دهید. البته برای غنچه ای شدن لب ها می توانید مداد را تنها در قسمت هفت بالای لب و قسمت وسط پایین لب کمی با فاصله از خطوط اصلی لب رسم کنید. سپس در گوشه های لب، مداد را به خط لب اصلی نزدیک و مماس کنید. پس از آن می توانید از رژ لب کم رنگ و نود که نزدیک به رنگ خط لب باشد استفاده نمایید. استفاده از برق لب فقط روی وسط لب بالا و پایین نیز نتیجه را موثرتر می کند. 

چگونه با آرایش لب های خود را پرتر و برجسته تر نشان دهیم؟

5.    لب هایی حجیم تر با آرایش لب پررنگ

این تکنیک برای افرادی که می خواهند لبهای پررنگ و غلیظ و در عین حال برجسته داشته باشند، مناسب است. زمانی که می خواهید از مداد لب و رژ لب تیره استفاده کنید، باید خط لب تیره و مات و نزدیک به رنگ رژ لب انتخاب نمایید. سپس مداد لب را کمی بالاتر از خط اصلی لب ها کشیده و با خط اصلی مماس کنید. به منظور برجسته شدن لب بالا، باشد ابتدا خط لب سفید را بالای خط لب اصلی بکشید. سپس کمی پایین تر از آن، خط لب تیره را بکشید. این گونه مداد لب تیره را پایین خط اصلی لب پایین نیز بکشید. دقت کنید که از مداد لب تیره داخل لب استفاده می شود. دقبقا وسط لب پایین یک خط صاف و عمودی و همچنین دو خط مورب و به شکل هفت روی قسمت وسط لب بالا رسم کنید. حال از رژ لبی که رنگی نزدیک به خط لب دارد استفاده نمایید. می توانید با زدن کمی رژ لب روشن و کمرنگ تر در وسط لب بالا و پایین، آن ها را برجسته تر نشان دهید. البته می توان بجای رژ لب کمرنگ و کرمی، از کانسیلر برای روشن تر کردن وسط لب ها استفاده نمود. در نهایت برای براق تر شدن لب ها می توانید در صورت تمایل مقداری برق لب وسط لب ها بزنید. 

یکی از رژلب های پرطرفداری که در رنگ های زیبای نود و ملایم تا قرمز و رنگ های تیره تر طراحی شده، رژ لب جامد ساتنی و مخملی مدل SRSLY الف است. این رژلب کرمی و غنی به راحتی بر روی لب اعمال شده و جلوه صاف و مخملی ایجاد می کند. بعلاوه با روغن های طبیعی و مواد مغذی، لب ها را آبرسانی و تغذیه و محافظت می کند. با این رژلب می توانید حتی لب های خشک را نیز تسکین دهید. لذا در تمام طول روز لب هایی نرم و مرطوب و لطیف خواهید داشت. 

6.    تیره تر کردن گوشه های لب ها

برای دستیابی به ظاهری چشمگیرتر و لب هایی برجسته تر، بهتر است یک رژلب غنی و پررنگ را انتخاب کنید. سپس با یک خط لب چند درجه تیره تر از رنگ رژلب، دورتادور لب هایتان را خط پررنگی بکشید. در این روش باید خط گوشه های لب را کمی پررنگ تر از وسط لب ها بکشید. پس از آن رژلب را به صورت طبیعی روی لب ها زده و آن را با براش تمیزی بطور یکدست پخش کنید تا خطوط کاملا محو شود. این روش باعث می شود تا لب هایتان برجسته و پر و کاملا طبیعی به نظر برسد. 
مداد آرایشی رنگی خط لب و خط چشم مورفی کالر پنسیل محصولی ایده آل برای خط کشیدن و برجسته و مشخص تر کردن لب ها می باشد. این محصول به عنوان خط لب و خط چشم یا رژ لب مدادی قابل استفاده است. رنگدانه های بسیار قوی و ماندگاری طولانی مدت آن آرایش زیباتری را به شما هدیه می دهد. بعلاوه دارای بافت کرمی می باشد که به آسانی روی پوست اعمال می شود. 

7.    استفاده از برق لب ها و لیپگلاس های براق کننده

یکی دیگر از ترفندها برای برجسته نشان دادن لب با آرایش، استفاده از برق لب است. پس از این که با مداد لبی نزدیک به رنگ رژ لب، دور لبتان را خط کشیدید، با دقت رژلب خود را بزنید. سپس بر روی آن از برق لب استفاده کنید. در آخر نیز با استفاده از کانسیلر، نواحی دور لب را تمیز و برجسته کرده و فرم لب را اصلاح نمایید. 
برای ایجاد یک لایه براق با درخششی فوق العاده جذاب و خیره کننده روی لب می توانید از لیپگلاس و برق لب شاین آن لیپ جلی تاور 28 استفاده کنید. این برق لب ژلی و سبک بدون ایجاد چسبناکی، لب ها را براق و درخشان می سازد. همچنین با ترکیبی منحصر به فرد از 5 روغن مغذی به تسکین و محافظت از لب ها کمک می کند. این محصول علاوه بر جنبه زیبایی، در رطوبت رسانی و رفع خشکی لب نیز موثر است. 

اما اگر محصولی می خواهید که علاوه بر درخشش به افزایش حجم لب ها نیز کمک کند، برق لب آبرسان و حجم دهنده توفیسد مدل لیپ اینجکشن بهترین انتخاب است. این محصول با بهره گیری از پیشرفته ترین فناوری های حجم دهنده لب، بلافاصله پس از استفاده لب ها را پر و برجسته و براق می کند. ویتامین ها و مواد مغذی موجود در ترکیبات این برق لب باعث آبرسانی و تغذیه لب ها هم می شود. این برق لب حجم دهنده ماندگاری طولانی مدتی دارد. لذا به شما کمک می کند تا بدون نیاز به روش های تزریقی لب هایی حجیم و جذاب تر داشته باشید. 

8.    استفاده از هایلایتر

شما همچنین می توانید از هایلایتر برای برجسته شدن لب ها استفاده نمایید. هایلایترها به طوری کلی برای روشن و برجسته سازی ویژگی های مثبت صورت بکار می روند. استفاده از مقداری هایلایتر روی قسمت هفت لب و پخش کردن آن می تواند به برجسته شدن لب بالا کمک کند. همچنین می توانید به مرکز لب های پایین هایلایتر بزنید تا حجیم تر شود. بهتر است به جای هایلایتر نقره ای و طلایی از هایلایترهایی با رنگ روشن و صورتی و نزدیک به رنگ پوست لب استفاده کنید تا ظاهر طبیعی تری داشته باشد. 

هایلایتر پودری مگاگلو وت اند وایلد دارای رنگ های ملایم و هماهنگ با رنگ پوست و آرایش می باشد. این هایلایتر سبک و مخملی لایه کاملا صاف و ابریشمی و بدون درزی ایجاد می کند. بعلاوه دارای رنگدانه های غنی فوق العاده زیبا با درخششی ملایم و جذاب و طبیعی با ماندگاری بالا می باشد.

9.    کانتورینگ لب

برای حجیم و بزرگ تر نشان دادن لب ها می توانید از کانتورینگ استفاده کنید. کانتور کردن یکی از تکنیک های موثر آرایشی برای صورت می باشد. اما شما می توانید از این تکنیک برای لب ها نیز استفاده نمایید. کافی است یک پودر کانتور تیره تر از رنگ لب را روی لب ها زده و به آرامی پخش کنید. پس از آن به سراغ رژلب رفته و در آخر برق لب بزنید. 

برای این کار می توانید از انواع پلت های کانتور که برای صورت بکار می برید، برای لب ها نیز استفاده کنید. اما اگر به دنبال یک محصول تخصصی تر می گردید، مداد لب کانتور مات هدی بیوتی را پیشنهاد می دهیم. این مداد نرم و پررنگ برای کانتور کردن لب و ایجاد توازن و تعادل در لب ها ایده ال است. لذا با برطرف کردن نواقص و ناصافی های لب، ظاهر دلخواه و کاملا مات را ایجاد می کند. این مداد کانتورینگ امکان استفاده آسان تری را برایتان فراهم می کند. از طرفی دارای ماندگاری بالا و ضد آب بوده و در برابر سایش مقاوم است. 

10.    استفاده از مداد سفید

یکی از تکنیک هایی که به برجسته و پرتر کردن ظاهر لب ها کمک می کند، روشن تر کردن مرکز لب ها با استفاده از یک مداد لب سفید است. در این روش باید با مداد سفیدی قسمت های وسط لب بالا و پایین خود را پوشش داده و مداد لب رنگی را به گوشه های لب بزنید. در آخر این دو رنگ را با هم ترکیب کرده و روی آن برق لب بزنید تا حجیم بنظر برسد. 

چگونه با آرایش لب های خود را پرتر و برجسته تر نشان دهیم؟

استفاده از روش های طبیعی و محصولات حجم دهنده لب

برای برجسته شدن لب ها علاوه بر ترفندهای آرایشی، راهکارهای طبیعی و محصولات تخصصی نیز وجود دارد. شما می توانید هر کدام از این روش ها که برایتان مقدور بود را انتخاب نمایید. در این قسمت چند راهکار موثر ارائه می شود. 

استفاده از روغن دارچین

روغن های شی باتر و دارچین از جمله ترکیبات طبیعی موثر در پر شدن لب ها می باشند. روغن دارچین با بهبود گردش خون باعث برجسته و روشن شدن لب ها می شود. از ترکیب این روغن با شی باتر یک ماسک لب براق کننده و حجم دهنده ایحاد می شود. استفاده از این ماسک به مدت 15 دقیقه روی لب ها پیش از زدن رژلب می تواند موثر باشد. سپس ماسک را پاک کرده و آرایش کنید. 

استفاده از محصولات آرایشی حجم دهنده لب

امروزه بسیاری از محصولات آرایشی با اثر حجم دهی به لب طراحی می شوند که عملکرد سریع و موثری دارند. یکی از این محصولات شگفت انگیز، رژ لب مایع حجم دهنده مدل گراندلیپس گراند کازمتیک است. این رژلب مایع کرمی و خوشرنگ با کوکتل مغذی و اسید هیالورونیک فرموله شده است. از این رو لب ها را آبرسانی کرده و آن ها را پر و حجیم می سازد. این محصول اپلیکاتور زاویه داری با نوک کانتوری دقیق دارد که به آسانی روی لب اعمال می شود. سپس بدون آسیب به لب ها باعث حجم دهی و نرم و صاف شدن آن ها می شود. همچنین نمای جذاب و نیمه ماتی به لب ها می بخشد. 

سخن آخر

در این مقاله راهکارهای متعددی برای برجسته نشان دادن لب ها ارائه شده است. لذا با بکار بردن هر یک از آن ها می توانید لب های برجسته و حجیم تری داشته باشید. اما فراموش نکنید که حجم دهی و ارایش زیاد و غیر طبیعی می تواند ظاهر ناخوشایندی ایجاد کند. بنابراین رعایت تعادل در آرایش صورت و لب ها چهره شما را چشم نوازتر خواهد کرد. 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

جدیدترین مقالات