بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد رایا میکاپ / رایا کازمتیک کاملا محفوظ می باشد

تفاوت ها و شباهت های دو سرم جوانساز بافه و ماتریکسیل اوردینری

تفاوت ها و شباهت های دو سرم جوانساز بافه و ماتریکسیل اوردینری
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/04/01 0 نظر

داشتن پوستی جوان و سالم خواسته قلبی همه افراد است. اما عوامل متعددی مانند افزایش سن، قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر نور خورشید، استرس ها و آلودگی های محیطی و ... موجب بروز پیری زودرس پوست می شوند. از این رو خطوط سطحی و چین و چروک ها و افتادگی و شل شدن پوست رخ می دهد. یکی از ضروری ترین و تاثیرگزار ترین اقداماتی که می توانیم برای سالم و شاداب نگه داشتن پوستمان انجام دهیم، آبرسانی و رطوبت رسانی به پوست و استفاده از محصولات مراقبتی و جوانساز است.

دو مورد از قدرتمندترین سرم های جوانساز و ضد پیری پوست در جهان، سرم آبرسان و جوانساز بافه اوردینری و سرم ماتریکسیل 10% و هیالورونیک اسید اوردینری می باشند. این سرم ها هر دو دارای فرمولاسیونی غنی از ترکیبات جوانساز و تکنواوژی های پیشرفته هستند که به طرز چشمگیری به بهبود بافت و کیفیت پوست کمک می کنند. در این مقاله می خواهیم به طور دقیق تری در مورد تفاوت ها و شباهت های این دو سرم بافه و ماتریکسیل صحبت کنیم تا کاملا متوجه اثر گذاری این دو محصول بی نظیر شوید. در ابتدا به بررسی عملکرد هر یک از این سرم ها می پردازیم و سپس تفاوت ها و شباهت های آن ها را بیان می کنیم. پس در ادامه مطلب ما را همراهی کنید. 

ویژگی های اصلی سرم آبرسان و جوانساز بافه اوردینری

سرم آبرسان بوفه اوردینری یک سرم مولتی پپتاید و دارای اثرات جوانساز و ضدپیری موثری است. این سرم با بهره گیری از مجموعه ای از فناوری های پیشرفته ضد پیری، پپتایدها،  ماتریکسیل 3000 فرموله شده است. پپتایدها به راحتی به عمق پوست نفوذ کرده و سبب تحریک کلاژن سازی در آن می شوند. از این رو موجب جوانسازی و بهبود بافت و استحکام پوست شده و از پیری زودرس آن جلوگیری می کنند. از طرفی سرم آبرسان و جوانساز بافت اوردینری حاوی هیالورونیک اسید که قوی ترین ماده آبرسان است و 11 نوع اسید آمینه سازگار با پوست می باشد. بناربراین تمام لایه های پوست را عمیقا آبرسانی و تغذیه کرده و به درمان و پیشگیری علائم پیری و خطوط و چروک های پوست کمک می کند. 

تفاوت ها و شباهت های دو سرم جوانساز بافه و ماتریکسیل اوردینری

سرم آبرسان و جوانساز Buffet اوردینری به تقویت و بازسازی و ترمیم پوست کمک کرده و موجب بهبود خطوط و لک های پوستی می شود. این سرم همچنین قابلیت ارتجاعی و انعطاف پذیری پوست را افزایش داده و از شل شدن آن پیشگیری می نماید. بنابراین پوستی سفت، شاداب، سالم و شفاف تر به شما می بخشد. فرمولاسیون این سرم بر پایه آب بوده و سبک است. به همین دلیل باعث ایجاد احساس سنگینی یا چرب شدن پوست نمی شود. سرم آبرسان بافه اردینری همچنین فرمولی گیاهی و وگان دارد و بر روی حیوانات تست نشده است. در ترکیبات آن نیز از پارابن، سولفات، الکل، گلوتن، سیلیکون و روغن های معدنی استفاده نشده است.

ویژگی های اصلی سرم ماتریکسیل 10% و هیالورونیک اسید اوردینری

سرم ماتریکسیل 10% و هیالورونیک اسید اوردینری نیز یکی از سرم های فوق العاده برای آبرسانی و جوانسازی پوست است. این سرم دارای دو نسل ماتریکسیل یعنی Matrixyl 3000 و Matrixyl Synthe 6 که جزو قوی ترین ترکیبات ضد پیری هستند، با غلظت بالای 10 درصد می باشد. از نظر علمی ثابت شده است که این مجموعه پپتیدی غنی می توانند انواع چین و چروک های ایستا و پویا را کاهش دهند. پپتید ماتریکسیل 3000 سبب تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست شده و ماتریکسیل سنتز 6 به افزایش الاستین پوست و کاهش خطوط و چروک ها کمک می کند. یکی دیگر از مزایای کلیدی این سرم، داشتن ماده آبرسان قدرتمند هیالورونیک اسید است که می تواند با نفوذ به لایه های زیرین پوست، آن را عمیقا آبرسانی و مرطوب کند. سرم جوانساز و آبرسان ماتریکسیل و هیالورونیک اسید اوردینری به افزایش کلاژن سازی و بهبود قابلیت ارتجاعی و کشسانی پوست کمک کرده و آن را سفت و شاداب می سازد. 
سرم ماتریکسیل 10% + هیالورونیک اسید اردینری یک سرم تخصصی ضدپیری است که به کمک ترکیبات پپتیدی قوی، اثرات چشمگیری در کاهش علائم پیری پوست دارد. این سرم به درمان و پیشگیری از خطوط و چروک های صورت کمک کرده و به ویژه خطوط پنجه کلاغی را بهبود می بخشد. علاوه بر این سبب تغذیه، بازسازی و التیام پوست شده و آن را نرم و یکدست می کند. سرم ماتریکسیل و اسید هیالورونیک اردینری تیرگی های پوست را کاهش می دهد. همچنین با رطوبت رسانی به پوست مانع خشک و دهیدراته شدن آن می شود. این سرم فرمولاسیونی کاملا وگان و بدون تست حیوانی دارد. همچنین در ترکیبات آن از الکل، پارابن، سیلیکون، فتالات، گلوتن، عطر و رنگ های مصنوعی استفاده نشده است و باعث ایجاد حساسیت نمی شود. 

بررسی مشخصات سرم بافه و سرم ماتریکسیل اردینری

سرم های ماتریکسیل و بافه هر دو سرم های جوانساز و ضد پیری بسیار قوی از کمپانی کانادایی The Ordinary هستند که اثر بخشی چشمگیری دارند. هر دوی این سرم ها تمامی علائم ناشی از پیری و افزایش سن را به طور همزمان هدف قرار می دهند و این و علائم پیری پوست را به حداقل می رسانند. هر دو نیز باعث سفت و شاداب شدن و جوان ماندن پوست شما می شوند. اما با این وجود این دو سرم تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. 

تفاوت های سرم های ضدپیری بافه و ماتریکسیل اوردینری

سرم ماتریکسیل اردینری بافت شفاف تری نسبت به سرم بافه دارد. با وجود این که هر دو سرم بافت آبکی دارند ولی اگر مقدار بیش از حدی از سرم بافه را بر روی پوست بزنید، ممکن است کمی حالت چسبناک ایجاد کند. در فرمولاسیون سرم بافه نسبت به ماتریکسیل، تعداد پپتاید بیشتری وجود دارد و حتی دارای ماتریکسیل 3000 و ماتریکسیل سینثه 6 نیز می باشد، اما کاملا شبیه به هم نیستند. ولی هر دو به آبرسانی پوست، سفت شدن و پر شدن خطوط سطحی آن کمک می کنند.

تفاوت ها و شباهت های دو سرم جوانساز بافه و ماتریکسیل اوردینری

شباهت های سرم های جوانساز بافه و ماتریکسیل اوردینری

سرم بافه اردینری از زنجیره های کوتاه آمینو اسید تشکیل شده که با استفاده به صورت موضعی، منجر به ساخت کلاژن و الاستین توسط سلول های پوستی می شود. تمرکز این سرم بر روی آبرسانی عمقی پوست، بهبود خطوط ریز پوست، بهبود خطوط داینامیک و هموار و هماهنگ سازی بافت پوست است. سرم بافه اورردینری پوست صورت را سفت تر کرده و به آن لطافت و نرمی می بخشد. همچنین عمق خطوط پوستی را کاهش داده و پوست جوان تری به شما هدیه می دهد. این سرم دارای بافت آبکی بوده و محلول در آب است و هیچ گونه چربی ندارد. PH آن نیز بین 4/5 تا 5/5 است. سرم ماتریکسیل 10 درصد اوردینری نیز مانند سرم بافه بر‌ روی آبرسانی و مرطوب شدن ‌و پلامپ شدن پوست موثر بوده و شما به خوبی احساس می کنید که آب در زیر پوستتان رفته است. این سرم باعث افزایش کلاژن سازی و الاستین سازی در پوست می شود. همچنین بر روی کاهش عمق خطوط و چروک های پوستی موثره بوده و پوست را جوان تر و سالم تر نشان می دهد. این سرم نیز بافت آبکی و سبکی دارد و PH آن بین 5-6 می باشد. 

هر دوی این سرم ها برای انواع پوست ها مناسب می باشند و حتی بر روی پوست اطراف چشم ها نیز قابل استفاده هستند. هر دو هم اثرات درمانی و هم اثرات پیشگیری کننده دارند. از هر دو سرم بافه اورردینری و سرم ماتریکسل اوردینری می توانید به صورت روزانه، صبح و شب روی پوست تمیز استفاده کنید. همچنین تاثیرگذاری هر دو سرم دائمی نبوده و برای بهره مند شدن از اثربخشی همیشگی آن ها می توانید این دو محصول را همیشه در روتین های مراقبت از پوست خود استفاده کنید. هر دوی این سرم ها نیز دارای حجم 30 میلی لیتر می باشند و به کمک یک قطره چکان به راحتی بر روی پوست اعمال می شوند. 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

جدیدترین مقالات