بستن

بنر هدر دسکتاپ
بنر هدر موبایل

تکنیک های استفاده از بیوتی بلندر یا اسفنج و پد آرایشی تخم مرغی

تکنیک های استفاده از بیوتی بلندر یا اسفنج و پد آرایشی تخم مرغی
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/02/04 0 نظر

در سال های اخیر اسفنج های آرایشی و بیوتی بلندرها جایگاه ویژه ای در دنیای آرایش پیدا کرده اند. این ابزارهای آرایشی کاربردی اغلب به منظور ترکیب نمودن مواد آرایشی مایع و پودری نظیر کرم پودر، کانسیلر و ... روی پوست صورت بکار می روند. معمولا اعمال کرم پودر روی صورت به کمک دست ظاهری غیریکنواخت و به شکل رگه رگه ایجاد می کند. اما چنانچه برای این کار از بیوتی بلندر استفاده کنید، پوششی صاف و یدست و حرفه ای خواهید داشت. بیوتی بلندرها آرایش را برای شما آسان و لذت بخش تر کرده و مانع کیکی شدن میکاپ می شوند. اما این ابزارها نیز مانند هر محصول دیگری نیاز به طریقه صحیح استفاده دارد تا بهترین عملکرد خود را ارائه دهد. در این مقاله شما را با نکات مهم جهت کاربرد درست و اصولی از این ابزار آرایشی آشنا می کنیم. لذا برای آشنایی با ترفندهای کاربردی استفاده از بیوتی بلندر یا اسفنج آرایشی تخم مرغی در ادامه همراه ما شوید. 

چگونه از اسفنج آرایشی استفاده کنیم؟

برای استفاده از اسفنج آرایشی یا بیوتی بلندر (beauty blender) باید نکاتی را رعایت کنید تا نتیجه بهتری از آن حاصل نمایید. برای مثال قبل از استفاده باید آن را تمیز و آماده کنید. همچنین نکات مهمی در مورد نحوه کاربرد آن وجود دارد. در این بخش تمام نکاتی را که لازم است بدانید بیان می کنیم. 

1.    اسفنج آرایشی را مرطوب کنید

طراحی این اسفنج ها به گونه ای است که در حالت مرطوب بهترین کارایی را دارند. به همین جهت توصیه می کنیم قبل از استفاده، بیوتی بلندر خود را زیر شیر آب گرفته و آن را خیس کنید. سپس با فشار دادن، تمام آب اضافی آن را خارج کنید. این کار علاوه بر این که باعث عملکرد بهتر اسفنج در پخش یکدست تر مواد آرایشی می شود، از جذب این مواد توسط اسفنج و به هدر رفتن آن ها پیشگیری می کند. پس توجه کنید که همواره از بیوتی بلندر مرطوب به جای خشک استفاده کنید. بعلاوه می توانید برای مرطوب کردن بیوتی بلندر خود در حین آرایش از اسپری آب نیز استفاده نمایید. 

2.    ترکیب کردن مواد آرایشی بر روی اسفنج تخم مرغی

برای داشتن نمای نهایی بهتر، ابتدا اسفنج را به مواد آرایشی مورد نظر خود آغشته کرده و سپس به صورت بزنید. چنانچه قبل از شروع آرایش از پرایمر استفاده کرده و سپس کرم پودر می زنید، می توانید از ترفند سریع و کاربردی دیگری استفاده کنید. برای این منظور می توان پرایمر و کرم پودر را بر روی اسفنج آرایشی ترکیب کرده و سپس این ترکیب را روی پوست اعمال کنید. این تکنیک علاوه بر سرعت بخشیدن به میکاپ، به شما کمک می کند تا کرمپودر شفاف تر و ماندگارتری بر روی صورت داشته باشید. 

3.    ترفند ترکیب کردن مواد آرایشی مانند کرم پودر روی دست

برای گرفتن نتیجه طبیعی تر، مواد آرایش را به صورت مستقیم روی پوست نزنید. بهتر است مواد آرایشی مانند کرم پودر، بی بی کرم یا کانسیلر را ابتدا در قسمت پشت دست ترکیب کنید و بعد با بیوتی بلندر روی پوست بزنید. این کار سبب می شود تا مقدار مورد استفاده از مواد آرایشی را راحت تر کنترل کنید. همچنین از جذب بیش از حد مواد آرایشی به اسفنج جلوگیری نمایید. در نتیجه مقدار متعادلی از مواد آرایشی روی پوست پخش می شود و جلوه طبیعی را ایجاد می نماید. البته برای اعمال محصولات آرایشی فشرده مانند رژگونه می توانید اسفنج را مستقیماً در ظرف کشیده و روی صورت بزنید. 

تکنیک های استفاده از بیوتی بلندر یا اسفنج و پد آرایشی تخم مرغی

4.    بیوتی بلندر را روی پوست نکشید

برای اعمال و پخش کردن مواد آرایشی نباید اسفنج را روی صورت بکشید. بلکه روش صحیح آنست که اسفنج را با حرکات ضربه ای ملایم روی صورت بزنید. وقتی آن را به صورت ممتد و آرام روی صورت ضربه بزنید، پوشش عالی از مواد روی صورت ایجاد می کند. زیرا مواد آرایشی به خوبی روی صورتتان می نشیند و نمای یکنواختی ایجاد می کند. 

5.    استفاده از قسمت های مختلف اسفنج آرایشی تخم مرغی

بیوتی بلندرها دارای شکل و طراحی خاصی هستند که قابلیت استفاده متعددی را فراهم می کنند. شما می توانید با استفاده از تمام زوایای این اسفنج ها، نتیجه بهتری در آرایش صورت کسب کنید. این اسفنج های آرایشی دارای قسمت گرد و پهن تری هستند که برای پخش مواد آرایشی نظیر کرمپودر یا رژگونه روی نواحی بزرگ صورت مانند گونه ها استفاده می شوند. از طرفی قسمت نوک تیز بیوتی بلندر برای اعمال و ترکیب کردن محصولات آرایشی و کرمپودر در نواحی کوچک صورت مانند کناره های بینی، گوشه چشم، زیر چشم و ... استفاده می شود. برای مثال جهت اعمال کانسیلر یا هایلایتر در امتداد استخوان گونه از لبه نوک تیز بیوتی بلندر استفاده می گردد. همچنین در انتها می توانید کناره اسفنج را روی تمام صورت بغلتانید تا ظاهر میکاپ شما را تکمیل کند. این کار باعت می شود که آرایش شما کاملاً ترکیب شده و هیچ اثری از رگه های خشن روی صورت باقی نماند. 

6.    پاک کردن اشتباهات آرایشی با بیوتی بلندر تمیز و خشک

در صورتی که در هنگام آرایش کردن، اشتباهی رخ داده یا مقدار زیادی از رژگونه یا برنزر و ... را روی صورتتان زده اید، می توانید برای پاک کردن اشتباهات آرایش خود از بیوتی بلندر تمیز و خشک استفاده کنید. اسفنج را روی ناحیه مد نظر بکشید تا آرایشتان کمی کم رنگ تر شود. اسفنج خشک مقدار بیشتری از مواد آرایشی را می گیرد تا ظاهر طبیعی تری به چهره ببخشد. همچنین اگر مقدار بیش از حدی از کرم پودر یا کانسیلر روی پوستتان زده اید، می توانید مقداری از آن را با اسفنج خشک بردارید. کافی است گوشه های اسفنج را روی قسمت های کیکی شده یا آرایش زیاد و غلیظ بغلتانید و مواد آرایش اضافی را از روی پوست بردارید. در نتیجه نمای میکاپ صورت و خطوط دور لبه صورت کاملا یکدست خواهد شد.

7.    شستشو و تمیز نگه داشتن بیوتی بلندرها 

اسفنج های آرایشی مدام با مواد آرایشی زیادی در تماس هستند. وقتی این مواد برای مدت زیادی روی اسفنج بمانند، محلی برای رشد و تجمع باکتری ها خواهند شد. سپس این باکتری های و آلودگی ها به پوست منتقل شده و باعث ایجاد جوش و آکنه و سایر مشکلات پوستی می شود. به این ترتیب به افرادی که هر روز از بیوتی بلندر خود استفاده می کنند توصیه می کنیم حداقل هفته ای یک بار آن را بشویید. برای این منظور بایستی از شوینده های ملایم و مناسب استفاده شود تا به بلندر شما آسیبی نرساند. همچنین بهتر است اسفنج آرایشی خود را هر 3 تا 6 ماه تعویض نمایید. عمر مفید این محصولات با توجه به میزان استفاده از آن ها، در این محدوده است. 

تکنیک های استفاده از بیوتی بلندر یا اسفنج و پد آرایشی تخم مرغی

روش شستشوی صحیح بیوتی بلندر

ابتدا اسفنج را با آب خیس کرده و به ارامی فشار دهید تا مواد آرایشی جمع شده در آن مانند کرم پودر و ... خارج شوند. سپس آن را با چند قطره شامپو بچه یا پاک کننده مناسب آغشته و تمیز نمایید. در آخر اسفنج را به خوبی آبکشی کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که پس از شستشو آب خارج شده از اسفنج شفاف باشد. در نهایت آب اضافی آن را گرفته و اجازه دهید بیوتی بلندر شما در هوای آزاد خشک شود.

جمع بندی

در این مقاله نکات کاربردی استفاده از بیوتی بلندرها را بیان کرده ایم. بنابراین می توانید با یادگیری این نکات به جای استفاده از انگشت جهت اعمال و پخش مواد آرایشی از بیوتی بلندرها استفاده کنید. این ابزارها امکان پخش یکدست تر مواد آرایشی و ایجاد نمای طبیعی تری را فراهم می کنند. جالب است بدانید که انواع مختلفی از بیوتی بلندرها وجود دارد که هر کدام موارد مصرف خاصی دارند. برای مثال، بیوتی بلندرهای تخصصی سفید رنگ برای استفاده از محصولات مراقبت از پوست و بیوتی بلندر مشکی برای استفاده از برنزرها مناسب هستند. بعلاوه این ابزارها از نظر اندازه و سایز نیز با هم متفاوتند. میکرو مینی بیوتی بلندرها برای انجام کارهای جزئی مثلا در قسمت های ظریف و گوشه های چشم بکار می روند. این نوع بلندرهای کوچک برای کانسیلر زدن زیر چشم و فیکس کردن این ناحیه با پودر یا کانتور و همچنین برجسته کردن صورت یا سایه زدن روی پلک دقت بیشتر و عملکرد بهتری دارند. بنابراین شما با دانستن نحوه اصولی آرایش کردن با بیوتی بلندر می توانید یک میکاپ حرفه ای و بی نقص را تجربه کنید. 

تکنیک های استفاده از بیوتی بلندر یا اسفنج و پد آرایشی تخم مرغی

معرفی بیوتی بلندر یا اسفنج های آرایشی باکیفیت 

به طور قطع کیفیت اسفنج های آرایشی با عملکرد آن ها ارتباط مستقیمی دارد. در صورتی که از اسپانچ های فیک یا نامرغوب استفاده کنید، نمی توانید در فید کردن مواد آرایشی به نتایج دلخواه برسید. از طرفی بافت زبر آن ها ممکن است به پوست شما آسیب برساند. لذا توصیه می کنیم از بیوتی بلندرهای اصل و باکیفیت استفاده کنید. در این قسمت دو مورد از بهترین بیوتی بلندرهای موجود در بازار را معرفی می کنیم. 
اسفنج آرایشی ریل تکنیک مدل Miracle Complexion یکی از پرفروش ترین و بهترین ابزارهای آرایشی برای ایجاد میکاپی حرفه ای است. این اسفنج برای اعمال کرمپودر، کانسیلر، مرطوب کننده های رنگی و محصولات پودری، برانزر، هایلایتر، پودر فیکس و ... مناسب بوده و با پوشش دهی یکدست و طبیعی روی پوست، آرایشی بی نقص و ماندگارتری ایجاد می کند. از طرفی دیگر امکان پوشش تمام نواحی صورت و دورچشم را دارد. این محصول دارای میکروفیبرهای انعطاف پذیری می باشد که جذب و هدر رفتن مواد آرایشی توسط اسفنج را به حداقل می رساند. همچنین دارای فناوری مخصوصی جهت مقابله با رشد باکتری های ناشی از آرایش قدیمی، سلول های مرده پوست و ... است. این اسفنج آرایشی به صورت مرطوب برای ایجاد پوشش براق و شاداب و به صورت خشک برای پوشش کامل و مات قابل استفاده است. افزون بر این قابلیت شستشو و تمیز شدن آسانی دارد. این اسپانچ  فاقد لاتکس برای انواع پوست حتی پوست های حساس مناسب است.  
ست اسفنج دوتایی مینی سایز ریل تکنیک مدل میراکل مینی ایریزر نیز حاوی دو عدد اسپانچ در اندازه کوچک است. این اسپانچ ها ابعاد مناسب و طراحی هدفمند و عملکرد چندگانه دارشته و برای نواحی اطراف چشم ها طراحی شده اند. لبه های صاف آن برای پاک کردن و طرفین گرد برای ترکیب کردن مواد بکار می روند. این اسفنج ها همچنین برای اصلاح اشتباهات ارایشی مایع، پودری یا کرمی در اطراف چشم ایده آل هستند. لذا می توانید جهت حذف ریمل پوسته پوسته شده، ریزش سایه چشم، خطوط اشتباه، ریزش آرایش ابرو و حتی برای برداشتن سایه اعمال شده یا ترکیب بیش از حد رژگونه یا هایلایتر از آن ها کمک بگیرید. این اسپانچ های کوچک قابلیت پخش یکنواخت مواد آرایشی مانند کانسیلر و ترکیب کردن خطوط خشن یا خشک میکاپ را دارند. لذا برای انجام مراحل آرایش از جمله کرمپودر، برانزر، کانتور و ترکیب هایلایتر روی استخوان گونه، استخوان ابرو یا تیغه بینی قابل استفاده هستند. این بلندرها بافت نرمی داشته و فاقد لاتکس هستند. در نتیجه برای همه افراد مناسبند. 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

جدیدترین مقالات