بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد رایا میکاپ / رایا کازمتیک کاملا محفوظ می باشد

تبلیغات دروغین برای رفع جوش های سر سیاه صورت و بینی!

تبلیغات دروغین برای رفع جوش های سر سیاه صورت و بینی!
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/05/10 0 نظر

احتمالا بارها شاهد تبلیغاتی در شبکه ها و فضای مجازی بوده اید که در آن ادعا می شود که تنها یک بار با استفاده از یک محصول پوستتان از این رو به آن رو می شود. یکی از این تبلیغات، چسب های برطرف کننده جوش های سر سیاه روی بینی و صورت است. آن ها مدعی هستند که با استفاده از چسب های جوش، بلافاصله تمام جوش های سرسیاه روی بینی و سایر نواحی پوست صورت را تخلیه می کنند. اما همه ما به خوبی می دانیم که هیچ تغییرات موثری برای پوست، تنها در یک لحظه و با یک بار مصرف از محصولی برطرف نمی شود. زیرا همان طور که این مشکلات یک شبه اتفاق نمی افتند، بنابراین درمان آن ها نیز در یک شب و یک لحظه رخ نمی دهد. لذا تمامی اقداماتی که برای مراقبت از پوست به کار می بریم، برای موثر واقع شدن نیاز به زمان کافی دارند. پس ما با اطمینان به شما می گوییم که این ها تنها تبلیغاتی دروغین و بی پایه و اساس می باشند که سعی در فریب دادن مردم دارند. در ادامه به طور مفصل در مورد این تبلیغات قلابی و همچنین راهکارهای موثر برای رفع جوش های سرسیاه می پردازیم. 

آیا تبلیغات چسب های تخلیه کننده فوری جوش های سر سیاه واقعیت دارند؟

برای روشن شدن این مطلب باید گفت که در واقع این نقاط تیره روی پوست اصلا جوش های سر سیاه نمی باشند. بلکه روغن های پوستی هستند که در کنار فولیکول های موهای روی پوست به وجود می آیند. بنابراین شما با استفاده از این چسب های بینی که به منظور حذف این نقاط تیره به کار می برید، به پوست خود آسیب می رسانید. همچنین با این کار باعث باز و بزرگ تر شدن سایز و اندازه منافذ پوست خواهید شد. که همین امر سبب می شود به مرور آلودگی های بیشتری بتوانند وارد منافذ پوستی شوند و در نتیجه جوش های سر سیاه را ایجاد کنند. پس این تبلیغات دروغین نه تنها فایده ای برای شما ندارند، بلکه اثرات مضری را به همراه می آورند. لذا اگر روی قسمت های مختلف پوستتان از جمله روی بینی دچار جوش های سر سیاه هستید، توصیه می کنیم برای درمان و رفع آن ها به جای این روش های ناکارآمد و آسیب رسان از راهکارهای موثر مراقبتی استفاده نمایید که توضیح داده می شود. 

راهکارهای موثر برای درمان و رفع جوش های سر سیاه 

همان طور که می دانید داشتن روتین پوستی منظم بهترین راه برای مراقبت از پوست و پیشگیری از بروز انواع مشکلات پوستی است. اگر شما جزو افرادی هستید که پوستتان مستعد جوش و آکنه بوده و یا دچار جوش های سر سیاه می شوید، بهتر است در روتین روزانه مراقبت از پوست خود از محصولاتی استفاده کنید که حاوی ترکیبات ضد جوش مانند سالیسیلیک اسید و رتینول باشند. این کار به شما کمک می کند ضمن درمان جوش ها، از بروز این جوش های سر سیاه نیز پیشگیری کنید. در ادامه راهکارهای موثری را برای این منظور ارائه می دهیم. 

1.    استفاده از شوینده صورت حاوی سالیسیلیک اسید

بیشترین دلیلی که باعث ایجاد این جوش های سرسیاه می شوند، تجمع آلودگی ها و چربی اضافی و لایه های مرده بر روی پوست می باشد. بنابراین به یاد داشته باشید که هیچ گاه بدون پاک کردن آرایش و شستن پوستتان نخوابید. زیرا شما تنها با پاکسازی روزانه پوستتان می توانید به راحتی از بروز آن ها جلوگیری کنید و جوش های به وجود آمده را نیز به مرور برطرف سازید. برای این منظور باید از شوینده های صورت حاوی سالیسیلیک اسید استفاده کنید. زیرا این ماده یک بتا هیدروکسی اسید موثر با اثرات پاکسازی کننده و ضد جوش بسیار بالا می باشد. 

یکی از شوینده هایی که به ویژه برای پوست های چرب و دارای عیوب و لک و جوش و .... بسیار مناسب است، شوینده و کلینزر صورت سالیسیلیک اسید اینکی لیست می باشد. این کلینزر حاوی 2 درصد اسید سالیسیلیک و زینک بوده و ضمن رفع آرایشی، ناخالصی و آلودگی های پوست، منافذ آن را پاکسازی می کند. بنابراین مانع مسدود شدن منافذ و ایجاد جوش می شود. این محصول همچنین با لایه برداری ملایم، سلول های مرده پوست را از بین می برد. شوینده اینکی لیست چربی اضافه پوست را کاهش داده و آکنه و جوش های سر سیاه و سر سفید را برطرف می کند. علاوه بر این در کاهش سایز منافذ باز و لک های پوستی موثر است. یکی دیگر از شوینده های موثر برای رفع این جوش ها، ژل شستشوی ضد جوش صورت نوتروژینا مدل Sivilce karsiti می باشد. این شوینده نیز حاوی سالسیلیک اسید بوده و در کنار تمیز کردن عمیق پوست از ناخالصی ها، آلودگی ها و چربی های اضافه، به درمان انواع آکنه ها و جوش های سرسیاه و ملتهب و جلوگیری از بروز مجدد آن ها کمک می کند. اثر لایه برداری ملایم این شوینده سلول های مرده و باکتری های مولد جوش را ار بین می برد. این محصول اثر ضد باکتریایی و ضد التهاب دارد و در تنظیم چربی پوست، کاهش منافذ باز و یکدست شدن پوست موثر است.

2.    پاکسازی منافذ و کنترل چربی پوست 

یکی دیگر از دلایل اصلی که باعث به وجود آمدن جوش ها می شود، میزان ترشح بیش از حد سبوم یا چربی پوست است. این چربی ها باعث مسدود شدن منافذ و در نتیجه ایجاد جوش و آکنه می شوند. از طرفی بر اثر بسته شدن منافذ پوستی، جوش های سر سیاه ایجاد می شود. زیرا زمانی که دهانه منافذ پوستتان توسط آلودگی و سبوم اضافی مسدود می شوند، باکتری ها و چربی های باقی مانده در آن ها دیگر قادر به خارج شدن از آنجا نبوده و در داخل منافذ گیر می کنند. لذا پیشنهاد می کنیم که به کمک محصولات حاوی ترکیبات ضد جوش مانند سالسیلیک اسید و نیاسینامید و ... به خصوص تونر ها و سرم ها چربی پوستتان را کنترل کرده و منافذ آن را کاملا پاکسازی کنید. 

تونر مات کننده و پاک کننده منافذ پوست ماموند یک تونر تصفیه کننده و تمیز کننده عمیق منافذ پوست است. این محصول به کمک ترکیبات طبیعی، ناخالصی ها و چربی اضافی و سلول های مرده پوست را برطرف کرده و آن را تمیز و متعادل می سازد. همچنین منافذ مسدود شده را برفع نموده و از بسته شدن منافذ و ایجاد جوش و آکنه پیشگیری می کند. این تونر برای پوست های چرب یا مستعد جوش و آکنه ایده ال بوده و ظاهری مات به آن ها می بخشد. علاوه بر این در کاهش ظاهر منافذ باز و شفاف شدن پوست موثر است. 

همچنین افراد دارای پوست های چرب، می توانند از سرم کنترل کننده چربی نیاسینامید اینکی لیست استفاده کنند. این سرم سبک حاوی نیاسینامید 10% و هیالورونیک اسید 1% بوده و در کنار رطوبت رسانی پوست، ترشح چربی آن را تنظیم می کند. از این رو موجب درمان و پیشگیری از بروز جوش و آکنه و التهاب پوست شده و منافذ باز را کوچک تر می سازد. سرم رتینول اوردینری غلظت 0.5% نیز حاوی رتینول خالص و ویتامین A می باشد. این سرم دارای اثرات ضد پیری و جوانساز است. همچنین با لایه برداری سطحی و رفع لایه های مرده پوست در کاهش جوش و آکنه های صورت و سایر لکه ها و ناهمواری های پوست موثر است. 

3.    لایه برداری منظم و هفتگی پوست

جوش های سر سیاه همان طور که از نامشان مشخص است، با رنگ سیاه ظاهر می شوند. اما علت سیاه بودن آن ها ناشی از کثیفی و آلودگی نیست. بلکه این سیاهی به دلیل اکسیداسیون سلول های مرده پوست اتفاق می افتد. یکی از بهترین کارهایی که می توان برای رفع این سیاهی و سلول های مرده انجام داد، لایه برداری از پوست است. بهتر است دو الی سه روز در هفته پوست خود را لایه برداری کنید تا سلول های مرده از بین رفته و منافذ پوست تخلیه شوند. همچنین می توانید در بخار حمام و زمانی که منافذ پوست کاملا باز شده و آماده پاکسازی هستند، پوستتان را اسکراب نمایید. برای لایه برداری پوست، می توان از لایه بردارهای شیمیایی با اسیدها و یا لایه بردارهای فیزیکی و اسکراب پوست استفاده نمایید. 

ژل اسکراب گریپ فروت نوتروژینا یک لایه برداری ملایم برای پاکسازی کامل پوست و منافذ آن است. این اسکراب سلول های مرده و آلودگی ها و ناخالصی های پوست را از بین می برد و منافذ را کاملا تمیز می کند. همچنین با کنترل چربی پوست، از ایجاد جوش جلوگیری می نماید. این لایه بردار حاوی عصاره گریپ فروت و ویتامین سی بوده و در بهبود لک و جای جوش و خطوط سطحی پوست نیز موثر است. بنابراین باعث نرم و روشن و یکدست شدن پوستتان می شود. ما این اسکراب را به انواع پوست به ویژه پوست های مستعد جوش و لک توصیه می کنیم.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

جدیدترین مقالات